| Gabitzzza a întrebat:

Am si eu o problema... Am cumparat prin 2009 un monitor de la Horizon care se poate folosi si ca televizor, niciodata nu am avut nicio problema cu el decat pana acum cateva saptamani cand la pornire a inceput sa paraie si nu am luat in seama atata timp cat mergea, dar de acum cateva zile incepe sa paraie se porneste si se opreste la loc alteori arata ca e pornit si nu se mai opreste orice comanda i-as da, ci trebuie sa-l scot din priza. Imi puteti spune va rog din ce cauza se intampla toate astea, ce as putea sa ii fac si unde sunt centrele service Horizon cele mai apropiata de Curtea de Arges/ Pitesti. Scuzati categoria

Răspuns Câştigător
| Jijell a răspuns:

Cauta pe google "Forumul electronistilor" si intreaba acolo la rubrica Servicii, sigur vei fi indrumata catre un atelier de reparatii in Pitesti. Eu ma ocup cu asta dar sunt din Bucuresti, e distanta un pic cam mare, gasesti meseriasi buni si la tine in oras.

1 răspuns:
| Samurah a răspuns:

Salut,nu ma pricep la electronica, dar incerc sa te ajut.
Probabil este defect/deteriorat un circuit din interior, in opinia mea ar trebui sa te duci la un centru de depanare calculatoare si sa le explici problema.