| jasmin1rose a întrebat:

Bună!

Am o problema cu computerul. sad De cateva zile mi se tot stinge brusc in timp ce lucrez. Uneori după cateva secunde de la pornire, alteori după o oră, două.
Când incerc să-l repornesc, nu mai merge, parcă n-ar fi curent deloc în el. Trebuie să-l scot din priză şi să încerc din nou.
L-am pornit şi cu un prelungitor la o altă priză, să văd, poate e defectă ea. Aici merge oarecum, chiar dacă se stinge o dată, îl pot reporni de la buton.

Care ar putea fi problema?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Se incalzeste prea tare. Are nevoie de o curatare.

1 răspuns:
| IoanaWorld a răspuns:

Mie cand mi s-a intamplat am aflat ca hard-ul s-a ars si a trebuit sa cumpar altul. Este posibil ca si placa de baza sa se fi supraincalzit. Daca il folosesti prea mult sau daca folosesti programe care necesita multe resurse pentru ceva timp, e posibil ca cooler-ul sa nu faca fata.

Mai bine chemi un specialist totusi.