| valentin95 a întrebat:

Am si eu o problema la calculator sad Deci cand il deschid se deschide doar pana apare scrisul acela alb pe monitor si se blocheaza asa straight face nu pot sa ii fac absolut nimic asa ramane pot sa ii dau si restart tot asa face singura solutie e sa il scot din priza si sa il bag iar dupa porneste normal. Deci eu acum trebuie sa il scot din priza inainte de fiecare pornire sad Care ar fi rezolvarea problemei thinking

1 răspuns:
| EMike a răspuns:

Ai doua variante :
-Daca te pricepi : deschide carcasa, scoate placuta de ram, fixeaz-o la loc si dai un power. Daca nu merge vezi daca e HDD-ul conectat. Daca nici acum nu merge, incearca sa faci restart la bios, scotand bateria pentru 50 de secunde.
- Daca nu te pricepi, du-l la un tehnician, UNCLE SAM sau eu stiu... Daca mai e in garantie, il repari gratis. Succes.