| Andrey_1842 a întrebat:

Am si eu o problema cu prietena mea: suntem impreuna de o saptamana si pana acum ne-am vazut doar de trei ori(mereu eu am spus sa ne intalnim) si atunci cand ne-am intalnit, a fost tras de par.Azi i-am spus ca vreau sa ne intalnim maine si a zis ca nu, cica nu ii prea plac intalnirile iar mie nu imi place deloc sa ma vad din an in paste cu ea.Cred ca daca asa o sa imi spuna si maine, ca nu vrea sa ne vedem, o sa o las si fiecare sa isi vada de viata ei, chiar daca imi place foarte mult de ea.Credeti ca e bine daca o sa ma despart de ea din acest motiv? Sincer nici nu stiu cum sa procedez... Ajutati-ma va rog!

7 răspunsuri:
| Nebuneală a răspuns:

Heii happy! Nu sunteti de multa vreme impreuna si poate nu v-ati acomodat unul cu celalalt. Din ce ai zis tu, eu deduc ca ea nu prea te vrea prin preaja ei non-stop. Daca o sa te refuze mereu cand vreti s-a va vedeti, aceea nu va fi o relatie. Trebuie sa vorbiti pe subiectul acesta si vezi de ce iti refuza intalnirile.
Nu pot sa iti spun sa te desparti de ea sa nu, de fapt nimeni de aici nu poate. Doar tu poti decide asta dupa ce ai lamurit situatia cu eahappy.
Ai grjia ce faci, sper sa fie totul bine:*!
Sper ca te-am ajutat!

| Deutsuuu a răspuns:

Consider ca trebuie sa discutati... Explica-i ca o relatie nu poate dura foarte mult fara intalniri "ochii care nu se vad se uita", Adu-i mai multe argumente precum ca iti doresti sa-ti petreci timpul cu ea s-o cunosti mai bine, s-o descoperi... nu stiu. Poate ca este mai timida asa ca incearca sa ii vorbesti cat mai explicit si arata-ti interesul daca chiar o placi, poate se lasa mai greu.

| Dany3l16 a răspuns:

Mai raspunsu meu ar fi simplu daca ea nu vrea sa va vedeti si va intelegeti destul de bine cand vorbiti asta n-ar fi o problema dar faptul ca nu vrea sa va intalniti duce la multe poate insemna orce dar mai simplu i zici ``auzi dar dc nu vrei sa ne intalnim doar suntem impreuna`` si acum depinde de raspuns dar ai grije cum procedezi... da un vot aici am nevhttp://castiga.eu/concurent-dany3ll.html

| OOOLEOOO a răspuns:

Daca nu o faci tu o va face ea, de mult am patit si eu asa ceva, imi placea faptul ca era misterioasa si nu reuseam s`o conving sa ne intalnim mai des, incepeam sa ma indragostesc pana mi-am dat seama ca ea de fapt incerca sa se desparta de mine.

| mariutsa1234567890a a răspuns:

Pai ei nu ii plac intilnirile, tie iti plac. sunteti doua persane total diferite..cum o sa va vedeti daca ea nu vrea sa iasa, o sa suferi tu mai mult.
Cred ca ar fi o idee ca sa va despartiti. la incput o sa fie mai greu, sar timpul ii vindeca pe toti. bafta :*♥

| funky7up a răspuns:

Frate daca tu o iubesti si ea te trateaza cum zici tu? Oare pe ce se bazeaza relatia voasta? Ti ai pus intrebarea asta vreo data? E decizia ta eu cred ca daca te desparti de ea si treci peste situatie o sa devi mai puternic si increzator in tine... Crezi ca numai sunt fete si sunt unele care te merita! Ei asta e parerea mea bafta! Scuze daca am facut vreo greseala de ortografie!

| ElektraAnDr3y a răspuns:

Pai daca e adolescenta sincer nici ea nu stie ce vrea asa sunt fetele vor ceva dar dupa se razgandesc repede intreab-o pe mess ce ar vrea ea sa faca in asa fel incat sa'i placa daca o so tii asa nu o sa iasa bine... spune-i si tu direct ca tii la ea si ca ai vrea sa petreci mai mult timp cu ea sper ca te'am ajutat bft!