| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o problema din puntul meu de vedere mi se pare o problema destul de grava.De la varsta de 11 ani m-a confrunt cu cosurile si cand spuns cosuri nu m-a refer la cosurile acelea negre si la guguloaie ale foarte mai.Era totul ok pana la 15 ani imi aparea ici colo cate unul dar de atunci s-a cam agravat treaba in fiecare dimineata m-a trezesc cu cate un guguloi.Am fost la dermatolog am primit Isotrexin si Zynerit sunt foarte bune am mai scapat de ele dar daca nu m-a dacu cu ele reincep sa apara.Amavut si vreo 4 furuncului, 2 au trecut de la sine, 1 pe cale girurgicala si 1 cu ceara de stup de albine...Partea cea mai proasta este ca de 1 an a inceput sa imi aparata acele guguloaie in zona genitala la incheietura dintre picioare si zona intima dar cel mai urat este ca am foarrte multe in zona inghinala, nu le-am sparta niciodata cu gandul sa nu le fac mai rau, dar din pacate cosurile se retrag si raman cu niste pete foarte mari si maronii iar la atingerea pielii simt ca o mica gaura, sunt foarte urate si pe zi ce trece apar tot mai multe nu imi este de cosuri ci de acele pete scarboase, sunt fata este foarte irat ca pentru o fata sa aiba asa ceva.Am incercat intoate modalitatile, am renuntat la lenjeria intima tanga pentru cei normali si din bumbam, de spalat nu mai vorbim de 3 -4 ori ma bag in dus, dar degeaba...dai cate am auzit este ceva ereditar si tatal meu are la fel nici el nu a reusit sa scape a fost la unii sintre cei mai mari Dr Dermatologi din Romania si ii s-a spus ca este o infectie in sange? Posibil sa o fi luata si eu? Dar in primul rand apuneti-mi niste merode babesti, naturistice prin care pot scapa de acele pete urate! Va rog din tot sufletul simt ca innebunesc cat de inestetice pot fi.Promit sa dau funda.Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| Sqk00 a răspuns:

Si eu am cosuri, si ma dau cu ulei de argan, sau am doua creme tot cu argan, una de zi si una de noapte. Pe mine ma ajuta. Sfatul meu e, daca vei folosi cremele alea doua sa nu le incurci ca se intampla mult mai rau, am incercat eu. Eu pe astea doua le folosesc.

https://www.google.ro/......ps?/search