| TeddyHeart a întrebat:

Buna TPU...am si eu o problema...imi place de un baiat as putea spune ca il iubesc.suntem in aceeasi clasa din a intaia.in clasa a 2 a mi-a spus ca ma place si dupa nu am mai vorbit despre noi pana in clasa a 8-a(actual), prietena mea i-a spus ca il plac si de fiecare data cand ma uit la el in ora observ ca se uita si el la mine. ce sa fac? e asta un semn?

Răspuns Câştigător
| littleblackgirl a răspuns:

Daca l-ai "prins" facand asta de multe ori, si are acel ceva in privire, atunci da, este un semn.
Va stiti din clasa I, ati putea pur si simplu sa vorbiti, este cel mai bine. Te duci la el si ii spui ca ai vrea sa discuti ceva cu el in privat, si atunci ii spui. Altfel nu o sa se intample nimic, si stiu din proprie experienta ca nu e bine sa pierzi timpul aiurea. Fa tu primul pas.winking