| Maria12352 a întrebat:

Bună TPU
Am si eu o problema, vă rog sa nu radeti.
Deci imi urăsc părinții mă înjură mereu. Când mama face ceva gresit si încerc sa ii explic ea ma dă dracu, ma face proasta si ca nu sunt buna de nimic si tata la fel, ma face handicapata, proasta etc.
Am note buna la scoală( nu vreau sa ma laud) dar tot nu le convine.Mereu s au luat de mine fara motiv, ei se cred usi de biserica dar nu sunt si nu mai zic de cate ori ma bat, din orice, m-am saturat sa am vânatai pe corp din cauza lor.
Si fac abia 17 deci mai am de stat la ei.
Va rog spuneti-mi ce as putea face?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Discuta cu psihologul scolii

| Maria12352 explică (pentru Adry05):

Nu avem

| Adry05 a răspuns (pentru Maria12352):

Atunci suna la asociatii de alea pentru protectia copilului, gasesti numere pe net sau du-te la o ruda.

| Bondarel99 a răspuns:

Tu ii faci prosti si handicapati? Ii bati? Le raspunzi urat?

Daca nu, parintii tai sunt niste dobitoci. Trebuie sa ii accepti asa pana o sa pleci tu din casa aia, parintii nu ai cum sa ii schimbi. Cand o sa pleci, o sa vada cum e sa le fie dor de tine si probabil ca o sa le para rau. Pana atunci, nu prea ai ce sa faci, nu poti sa te lupti cu mentalitatea asta, poate doar daca te transformi in copilul pe care il vor ei, adica de nota 10 la scoala, sclav in casa, sac de box etc.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

Răspuns utilizator avertizat
| TehDevil a răspuns:

Ia legatura cu protectia copilului!

| Maria12352 explică:

Si daca incerc sa vorbesc cu ei nu ma asculta niciodată.