| marllen a întrebat:

am si eu o probleme cu microfonu de la laptop e incorporat in el cu tot cu camera, dar nu ma poate auzi nimeni p mess in schimb el merge pot sa-i scimb volumul pot sa vb doar ca nu ma aude nimeni p mess

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Daca intri pe alte site-uri gen youtube ai sonor?
Deschide in Yahoo! Messenger, messenger->preferences-> la category: selectezi calling & audio si apesi
open the call setup assistant->apasa next si incepe sa vorbesti in microfon. Daca vezi ca iti indica oarece beculete verzi e bine. Daca vezi si rosii, e foarte bine. Inseamna ca mirofonul tau e configurat bine. Daca nu...lasa fereastra "Yahoo! call setup assistant" deschisa si te duci in Control Panel, Harware and Sounds (sau cum apare la tine...eu am windows 7). In meniul de sound, in fereastra alegi recording, iti apare microfonul tau. Si vezi la properties la el daca e setat (enable), poti sa setezi si volumul, ai mai multe optiuni acolo! Vezi ce rezolvi si ast pm!