| ofatanormala a întrebat:

happyAm si eu o rugaminte.Doar ce am terminat de citit o carte, zic eu, frumoasa, numita Deziluzii, iar actiunea se petrece in Londra anilor 1800, cred, insa nu sunt sigura, caci nu e specificata perioada.Am gasit-o pe Scribd. E un roman de dragoste, care face parte dintr-un cvartet de carti, impreuna cu inca un titlu:"Umbra noptii.". Insa nu contine si numele autorului, si as vrea sa il aflu, pentru a le putea citi si pe celelalte.happy. Multumesc anticipat, si la multi ani celor cu nume de flori.

6 răspunsuri:
| andras14 a răspuns:

Buna am citit si eu cartile si sunt extraordinare, am incercat sa gasesc si autorul dar fara succes, daca ai aflat intre timp spune-mi si mie te rog.

| ofatanormala explică (pentru andras14):

Da, autoarea este Raluca Butnariu, si a mai publicat inca o carte, numita "Cand dragostea ucide".

| DjYeti a răspuns:

Am gasit ceva legat de umbra noptii..autoarea fiind Andrea
Cremer. sper sa te ajutehappy

| ofatanormala explică (pentru DjYeti):

Iti multumesc, insa nu este ea.Este o alta carte.Multumesc frumos, oricumhappy

| 98adia a răspuns:

Autoarea este raluca butnariu

| ofatanormala explică (pentru 98adia):

Da, am aflat intre timp. Oricum, iti multumesc pentru raspuns.