| Bxkxkx a întrebat:

Bună TPU!
Am trecut clasa a 10-a și mă bate gândul să mă transfer la un liceu mai bun din semestrul al doilea, deoarece la liceul la care sunt eu nu prea se face carte iar de la anumiți profesori nu înțeleg mai nimic din lecția pe care o predă. Vreau să precizez că sunt la un profil Științe ale naturii și vreau să mă transfer la același profil dar la un liceu mult mai bun...ce contează mai mult, media cu care am terminat clasa a 9-a sau media cu care am terminat semestrul 1 la liceul la care am fost?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Singura medie care conteaza in situatia ta este media cu care ai promovat cl. a IX-a, aceasta trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi.