| Badgirl1000 a întrebat:

am un bun prieten care mi-a devenit ca un frate, și el are mici probleme. Iubita lui îi impune reguli iar când el vrea să îi impuna ea îi spune că nu-i după el, nu stiu cum sa il ajut, plânge pe umărul meu zilnic, el iubeste frumos și nu vrea să o piardă, acum crede că e inutil, cum sa il ajut? Va rog ajutați ma, dau fundita ????????

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa faca si el cum face ea, ce sa piarda? Una care il manipuleaza si-l pune sa faca ce vrea ea si unde el efectiv e ca un catelus fara cuvant in fata ei? Unde e pierderea ca eu n-o vad laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să negocieze cu ea. Să treacă de la faza de cățeluș la cea de bărbat.
Să nu se lase condus. Ca relația să meargă, hotărârile trebuie luate împreuună, nu impuse. Dacă ea vrea doar să impună, să o lase să își caute un cățeluș, sau chiar să o ajute să își cumpere unul.