| alleytzarg a întrebat:

..am si eu o rugaminte la voi si va rog sa-mi raspundeti cu seriozitate.Am un prieten care are probleme cu drogurile... vreau sa il ajut si nu stiu cum! va rog frumos sa ne ajutati! Multumesc! Va pup!

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Bună!
Dacă el nu vrea să se lase, nu prea ai şanse. Poate poţi scoate ceva informaţii de pe net despre cât de mult rău îi fac şi să încerci să-l convingi să se lase. Dacă vrea dar nu poate, mergi cu el la un centru special conceput pentru tratarea dependeţei de droguri. Poate nu va fi de acord, de aceea spune-i că vei fi acolo lângă el susţinându-l. Asta îi va da curaj!
Succes!