| Zelda488 a întrebat:

Am un coleg de clasa care ma intreaba mereu de la cine primesc mesaje. Daca sunt pe telefon ma intreaba insistent ce fac pe telefon, cu cine vorbesc, daca sunt pe Facebook. E destul de enervant, face mistouri ca imi dau mesaje cu iubitu' (nici macar nu am). Odata l-am prins cu telefonul meu in mana, eu tocmai iesisem afara si m-am intors pentru ca stiam ca imi uitasem telefonul pe banca. Noroc ca am o parola complicata si nu mi-a cotrobait prin chestiile personale.
I-am zis acum o saptamana ca nu e treaba lui cu cine imi dau eu mesaje si ca nu vad ce motiv as avea sa ii dau lui raportul. Ne-am ciondanit putin. Nici macar nu suntem colegi apropiati, abia schimbam cateva vorbe pe zi. In fine, de atunci se plimba mereu pe la banca mea si le ia in brate pe colege, asta dupa ce se asigura ca il vad. Care-i faza? Imi strica toata ziua si m-am saturat sa ma cert cu el pe tema asta. De ce se comporta asa si cum fac sa scap?

Răspuns Câştigător
| HighByTheBeach a răspuns:

Bună!
Cred că te place și face tot posibilul să-ți atragă atenția, chiar dacă folosește metode destul de ciudate.
Vorbește cu el și explică-i cât se poate de serios că nu trebuie să pună mâna pe ce nu este a lui.
Totodată poți să-l întrebi care e motivul lui de a se comporta așa.
Succes!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i dirigintei ca esti agresata de acest coleg impertinent.