| MaDeclarFan a întrebat:

Buna TPU :* Azi am fost in parc cu o prietena si stateam pe o banca iar langa noi,pe alta banca, stateau 3 baieti.Unul din ei se tot baga in vorba cu mine si la un moment dat s-a ridicat de pe banca si statea in picioare si am inceput sa vorbim despre scoala,i-am zis la ce scoala sunt si el la fel si pana la urma mi-a cerut nr de telefon si i-am zis sa imi dea el nr lui ca o sa il sun eu. Dupa un timp am plecat de pe banca iar cand ne-am intors ne-am pus mai departe de baieti,pe alta banca, iar cei 3 au venit la noi dupa ce au vazut ca mai stam acolo.Acum nu stiu ce sa fac deoarece am o problema cu telefonul si nu pot decat sa trimit mesaje(nu merge difuzorul) iar eu nu stiu ce sa ii zic sau cand sa ii zic.Ma ajutati va rog frumos? puppy dog eyes

7 răspunsuri:
| heiii a răspuns:

Suna'l de pe alt telefon.cand vei vorbi cu el, incearca sa incepi cu un, buna.cf?''spune 'i cine esti si sigur te va intreba daca vreti sa iesiti undeva

| crissyyo a răspuns:

Poti sa-i tremiti un mesaj de genu: " hei, sunt tipa din parc! difuzorul telefonului meu a intrat la apa si de aia nu te-am sunat puppy dog eyes. ce faci?batting eyelashes " adica nu te complica prea tare...winking Bafta:*

| costellodonatz a răspuns:

Din primele randuri am crezut ca vor sa-ti fure prietena, iar pe tine sa te bata rolling on the floor).
Da-i un mesaj si spune-i ca nu poti sa vorbesti cu el deoarece ti s-a stricat difuzorul. Salut

| anonima3389 a răspuns:

Poti sa-i dai un simplu mesaj in care sa-l intrebi ce face, sa-l saluti.

| Rusoaica7 a răspuns:

Nu inteleg dc vrei sa iti complici viata... Un "Buna, cf?" e de ajunswinking

| vyctor98ism a răspuns:

Foloseste microfonul de la casti si incerca sa aflki cat mai multe detalii despre el si apoi accepta.i intalnirea de a merge undeva big grin

| White_Black_1995 a răspuns:

Ii spui ca ti-ai scapat telefonul cat mai recent in apa, pe jos. etc. si ti s-a stricat difuzorul...