| Charm a întrebat:

am vazut ca multi pun intrebari cu statusuri de indiferenta aici si as vrea sa va rog daca puteti sa imi dati niste statusuri de indiferenta pentru el care sa nu para ca sunt disperata. Dau funda la cele mai frumoase!

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy
• Zambesc`! Nu regret`! Nu am gresit`.am iubit`! il iubesc:X si am simtit!`; x

○ N`am uitat ce ti-am spus si cum era inainte, n`am uitat ca te iubesc, doar ca nu`mi aduc aminte! ○

‼ N`o sa-ti zic ca nu pot sa traiesc fara tine, pentru ca pot, da`nu vreau! ‼

▼Zâmbeste chiar dacă ai să cazi! Chiar dacă soarele apune si azi! ▼

[ Las totul în urma si mai trag un fum, ma bucur ca stii, ca sunt fericita acum! ]

Gresit sau negresit. Nu ma intorc. Promitt!

Priveste-o in ochi si observa ca nu minte, Invata sa o cunosti dupa ceea ce simte.♥

Rareori ne gandim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipseste.

Acum pot s`ascund fiecare lacrima ce`mi cade Pt`ca am crescut... Cica acum sunt mare... iar cateodata nu`mi permit s`arat cat de mult ma doare

1. De ce să mă înec în lacrimi şi să nu dau aceast mesaj de despărţire când pot să încep să studieaz iubirea adevărată şi să învăţ cuvantul "fericire"

Crezi ca-mi pasa de tine?! Crezi prost! Idealurile mele se schimba zilnic, nu stiu ce vreau.recunosc!

Va venii timpul sa vorbim din nou.eu o sa rad de multe, iar tie o sa iti para rau:X

• Trebuie sa fiu eu ca sa reusesc!

Indiferenta ta il doare, dar la cat orgoliu are, nu-si recunoaste nici macar lui ca ii e dor de tine

Nu vreau să trăiesc. Vreau să iubesc în primul rând; şi să trăiesc accidental."

"seC! Mai sec ca orice vin poate ca acum te tin de mana iar peste un an sau mai putin ne trezim ca nu mai stim cum sa ne ocolim."(

Nimic din ce`am facut n`am regretat...am uitat de toti care m`au uitat

cand totul se duce.raman amintirile!

|| Si noi stim c-a trecut mult timp. va trece inca pe-atât presimt...Dar nu-i nimic... ||?"

Si tot ce am sperat, placut, urat sau parasit.s-a terminat ca cica totul are un sfarsit.]

( Poate sa mute si muntSii din loc. Pentru ea e prea tarziu sa mai c0nteze vreun efort. )

Dar prea multi m-au ranit doar pentru faptul ca am iubit!"

"Daca am vreun vis pierdut? - am toate visele pierdute din cauza lui!"

Şi dacă as putea sa dau timpu’ inapoi, As vrea sa pot face ceva ca sa uit de noi.

Uita`te la ea, ce firava pare...dar uita`te in sufletul ei cate are!

♥ Inima mea a luat'o razna, striga sperand s'auzi. Si chiar nu'nseamna ca nu plang daca n'am obrajii uzi.

Si nu. Nu-mi mai pasa. Iti jur. nu scriu din ura sau furie. Scriu linistita. Mai linistita si impacata ca oricand.si atat de lucida...Si-ti multumesc.

# Intelege ca trecutul numai vine niciodata! Numai amintirea mai poate spune ...asa a fost odata...

• Când te`au doborât nişte cuvinte, nu te lăsa,
mergi înainte! :*]

Le spui prietenilor tăi : "Uite-o cum râde.", iar ei îţi spun : " La câte i-ai făcut, e clar că nici nu te aude".

Si ma rog sa-ti iei iubirea inapoi, ca sa uit de noiiii, ca sa uit de noiiiii!

Hai gata... ajunge! Iti dau voie sa taci! Nu plange, nu se merita, ca stiu ca te prefaci!

Fi sincer...Tzi-e dor,am dreptate? Pt ca atunci cand ai fost cu mine,am trecut prin toate!

Nu incerca sa-i minti ca EA e doar o oarecare, Ca ei stiu ca amintirea ei inca te doare!

• Uite cum e, dragostea inseamna durere, cand numai unul o da si celalalt o cere…! •

Arată-le că poţi zâmbi chiar şi cu inima ciobită!

De azi o iau de la inceput.

Mi-aduc aminte lucruri pe care nu le pot exprima-n cuvinte.

Sper ca te-am ajutat cat de cathappy

9 răspunsuri:
| RaLuK05 a răspuns:

A iubi inseamna a trai viata celuilalt. Sa uiti de tine si sa te daruiesti cu totul celuilalt fara a astepta vreodata ceva in schimb, aceasta este adevarata iubire care te inalta si te purifica de tot ce e murdar in lumea aceasta.

| Anaalex520 a răspuns:

- Ca tine gasesc si in RECYCLE BIN...Ca mine nu gasesti nici pe GOOGLE

- In padurea cu alune aveau casa 2 pitici...Vine Cioaka si le spune daca Elodia e aici?

- Cine se trezeste de dimineata…casca toata ziua

- Cand stapanul nu-i acasa, sar pe geam si intru in casa.

- O sa mori bah puta ascultandu`l pe gutza…

- Draga esti de milioane…i-a 50.000 si du-te...

- Dansez pe sarma DND

- Femeile...sunt ca locurile de parcare : cele bune sunt okupate iar cele libere sunt pentru handicapati.

- Numar oile de pe mess; daca te-am sarit, esti kapra! Mai stai o data... :D

- Astazi… am aflat ce e Iubirea :X …..MAINE…. afli tu ce-i despartirea.

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| Claudiaeredit a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| trust24 a răspuns:

Sunt indiferenta si nu sunt deloc disperata, traiesc momentulwinking

| B3B3LuShA_8010 a răspuns:

Buna! intra pe http://facebook.com/b3b3lusha1995 acolo vei putea gasi, sper doar sa iti placa :*

| Kiddutzaa a răspuns:

Hei nu prea stiu Multee dar sper sa te ajute

| Kiddutzaa a răspuns:

2. Nimic nu mai conteaza, acum sunt pe un alt drum.

3. Ai plecat, dar nu-mi pasa, caci eu sunt singura persoana de care ma intereseaza in aceste momente!

4. Nu mai conteaza ce a fost, nu mai conteaza cine esti. Viata merge inainte!

5. Indiferenta este un concept care a fost creat pentru a ascunde in spatele sau atitudinile incerte.

6. Toate visele mi s-au spulberat, inclusiv cel in care eram impreuna. Nu vreau sa mai aud de tine.

| Kiddutzaa a răspuns:

2. Nimic nu mai conteaza, acum sunt pe un alt drum.

3. Ai plecat, dar nu-mi pasa, caci eu sunt singura persoana de care ma intereseaza in aceste momente!

4. Nu mai conteaza ce a fost, nu mai conteaza cine esti. Viata merge inainte!

5. Indiferenta este un concept care a fost creat pentru a ascunde in spatele sau atitudinile incerte.

6. Toate visele mi s-au spulberat, inclusiv cel in care eram impreuna. Nu vreau sa mai aud de tine.

| PisicutaPortocalie a răspuns:

ZambeSte, traieSte`. invata Sa Speri`. doreste, iubeste`. ai grija Cat Ceri` love struck