| UnCopilMicuts a întrebat:

Am venit cu o alta mare problema legat de catelus. Are abia 2 luni si i-am facut si al 2 lea vaccin acum o saptamana. Mai urmeaza al 3 lea. De ieri am observat ca statea foarte cuminte, dormea toata ziua, nu manca si nu bea apa. Ii dau bobite. Stau la casa si ea meai iese prin curte nu o pot tine numai in casa. Ieri seara ai mei au stat la masa si i-a dat si ei un os sa se joace cu el ca de obicei. Dupa ce i-am facut baita a avut diaree si a vomat mancare dar nu stiu ce. I-am facut ceai de menta si i-am dat cu seringa. Azi la fel doarme toata ziua si o vad ca e trista sau o simt ca ii e rau. Aceias poveste a facut diaree si i-am dat ceai. Dupa informatiile de pe net i-am facut orez dar nu a vrut sa manance. I--am fiert un ou si i-am dat galbenusul, acesta la mancat. Nu stiu ce sa ii mai fac. Nu pot sa ma duc la medic ca stau cam departe si pe caldura asta catelusa mea nu prea rezista in autobuz. Tin sa afirm ca e shih-tzu.
Cei care ati avut problema asta va rog ajutati-ma. Ce ar putea avea sau ce sa ii fac sa o salvez. Un sfat ceva de la cei care stiti.
P.S. Inainte cand era mai micuta chitaia la usa sa o dau afara sa faca nevoile, acum le face in casa. Cum o pot dezvata de acest lucru sad am incercat si chestia cu bagatul nasului dar degeaba. Astept raspunsuri. Multumesc

1 răspuns:
| Furcila_Adriana_1999 a răspuns:

Pai poate vaccinul este de vina, nu se potriveste cu organismul ei, poate ii era rau din cauza ca a mancat ceva stricat sau alte chestii, nu am patit niciodata asa cu catelusii mei insa te sfatuiesc asa:cand vei merge la vaccin pentru a 3-a oara, consulta veterinarul, asa poate iti v--a da un remediu sau ceva, poate ti-am fost de folos, o zi buna!