| anonim_4396 a întrebat:

Anul acesta intru in clasa a 9-a. La deschiderea anului scolar cum voi sti care e clasa mea,colegi, dirigintele(a)?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai calm/a. Crezi ca esti singura persoana care trece a 9-a? Cum s-au descurcat altii inaintea ta, o sa te descurci si tu.
Mie mi-a zis viitorul prof de religie unde sunt asezati cei care urmau sa fie in clasa cu mine.
Poti intreba pe cineva sau s-ar putea sa scrie pe jos cu creta clasa. Sau av zice directoarea la microfon, stai calma ca nu ramai pe dinafara. Important e sa gasesti locul in curtea liceului unde e clasa ta ca pe urma o sa va anunte directorul cine e diriginte si o sa vina respectivul/respectiva la voi sa va conduca in clase.

2 răspunsuri:
| NameHarris a răspuns:

E foarte simplu se face un careu si direcorul striga cei de la mate-info acolo in partea aia cei de la Uman dincolo si acolo va asteapta dirgintele si la sfarsit veti intra in clasawinking

| BiersackAndrew a răspuns:

O sa fie o lista la intrarea in liceu sau in alta parte cu clasele si elevii ei, iar in curtea școlii o sa fie desenat cu creta "9-a,9-b,9-c".Bafta bobocule! laughing