| DnsStefania a întrebat:

Bună! Sunt clasa a - IX-a și nu știu cum se procedează la începutul anului. Nici măcar la ce ora este deschiderea liceului ca să aflu dirigintele sau colegii. Trebuie sa fie o foaie la liceu nu? Și la ce ora este deschiderea anul acesta?

Răspuns Câştigător
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Caută pe pagina oficială a liceului, în general acolo se postează informații de acest gen.
Cum se procedează la început de an?
Toți elevii merg la ora x și în curtea liceului se fac discursurile de bun venit în acest an, acolo fiecare diriginte/ diriginta își strigă pe rând elevii pe care îi are, ex: Ion Vasile în clasa a 9 a A și așa mai departe.
După ce ești strigată mergi după ceilalți și dirigintele/ diriginta vă duce în clasa voastră unde o să vă tină iar anumite discursuri, primiți manualele și orarul( care poate să fie schimbat pe parcurs) și asta este tot.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deschiderea este la ora 8 dimineata, la toate liceele.
Mergi acolo imbracata adecvat, si regulamnetar, asa cum cere acel liceu, cu geanta si 1 caiet, ca sa-ti poti lua orarul si ce profesori ai.
La avizierul scolii vei vedea liste cu toate clasele si cu elevii din fiecare clasa, cu dirigintele lui.

| Geass1 a răspuns:

Nu are site liceul? La noi se afișa pe site-ul liceului.

| DnsStefania explică (pentru Geass1):

M am uitat de multe ori și păcate din nu afișează.