| mariamar1997 a întrebat:

Anul acesta termin clasa a VIII-a si as vrea sa stiu ceva:
1. Ce materii se fac la profilul MATEMATICA-INFORMATICA?
2. Ce profile sunt la licee fara biologie?

Cel mai bun raspuns funda!

7 răspunsuri:
| Bylok a răspuns:

Eu sunt la stiinte sociale si fac doar o singura ora de biologie pe saptamanawinking
Alte materii:4 romana, 3 engleza, 3 matematica, 2 logica, 2 informatica(se numeste TIC), 2 fizica, 2 franceza, 2 geografie, 2 istorie, 2 fizica si cate o singura ora de: sport, muzica, religie, desen, latina si chimie.
Eu sunt in clasa a nouawinking big grin
Multa bafta la examen!

| DanutSsZza a răspuns:

Du-te la profilul Filologie, ca ii cel mai simplu, asta depinde daca iti place matematica, acolo se fac 2 ore de mate pe saptamana, si nu dai bac din matematicaa big grin Eu una acolo merg ca urasc matematicalaughing

| mariamar1997 explică (pentru DanutSsZza):

Exact din contra mie imi place matematica asa ca...

| DanutSsZza a răspuns (pentru mariamar1997):

Apoi fiecare cu placerile luiwinking ...bine ca iti place matematicawinking:*

| mariamar1997 explică (pentru DanutSsZza):

Dar tu ce clasa esti?

| DanutSsZza a răspuns (pentru mariamar1997):

Apoi numa in a 7-a big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 faci mate fizica chimie informatica si tot felul d ematerii de genu iar la 2 sunt filologie, bio-chimie, stiinte sociale, mate-info din cate stiu eu happy