| Maria_Maria_1995 a întrebat:

TPU!
Anul asta am BAC-ul si as vrea sa ajung la Universitatea Politehnica Timisoara, la facultatea de Stiinte ale Comunicarii, la profilul Traducere si Interpretare. As dori sa stiu cum sunt repartizati studentii in camine? Dupa medie sau cum? La fara taxa. Multumesc!

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Repartizarea studenţilor în Cămin se face în funcţie de medie ( şi, eventual, situaţii speciale : studenţi orfani, cu venituri foarte mici pe membru de familie, etc. )!

Toate cele bune!

| Isolde a răspuns:

Nu te ia dupa medie primul an, cei din anul I au prioritate la camin, cand vei fi in anul II o sa se aleaga dupa medie. (colega mea de clasa a intrat anul acesta la Politehnica Timisoara)
Oricum, invata sa dai bac-ul bine ca sa fii sigura ca intri la specialitatea dorita.

| Maria_Maria_1995 explică (pentru Isolde):

Deci in primul an ne putem alege colegii de camera?

| Maria_Maria_1995 explică (pentru Isolde):

Daca nu ne ia in functie de medie, ma gandesc ca imi pot alege colegii de camera. Sau macar un coleg.

| Maria_Maria_1995 explică (pentru Isolde):

Si as dori sa stiu cat este pretul si cum sunt conditiile. O sa iti las un mesaj pe privat!

| Isolde a răspuns:

Prietena mea e din RM, deci ea are camin gratuit, dar uite aici cateva link-uri utile http://www.upt.ro/img/files/hca/2014/HCA38_03_09_2014.pdf

http://www.upt.ro/Informatii_caminele-8c-9c-11c-14c-_276_ro.html

http://www.upt.ro/......77_ro.html

(sunt junior si nu pot sa iti trimit mesaje private tie)