| Maria_Maria_1995 a întrebat:

Anul asta termin liceul si o sa merg la facultate la Timisoara! As vrea sa stiu cum sunt repartizati elevii in camine. In functie de medie? Sau cum? Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Fiecare universitate care functioneaza in Timisoara are regulamente proprii, inclusiv un regulament de cazare! Cum nu spui la care dintre acestea vei merge ( la Univ Politehnica, la Univ de medicina si farmacie, la Univ. de Vest ) fa-ti o idee lecturand pe cel al Universitatii de Vest:http://www.uvt.ro/files/1b076eb66914902d4690d93c75eacb18f42348c2/

| corolav a răspuns:

Elevii nu sunt repartizați în cămine studențești.
Acolo sunt repartizați numai STUDENȚII.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, repartizarea ( studenţilor de anul 1 ) în Cămin se face în funcţie de media de admitere ( în limita locurilor disponibile ).

Toate cele bune!