| Fsdalajdljaljdvndnlgd a întrebat:

anul trecut imi placea de cineva, numai ca nu a mers deoarece eu eram foarte timid si nici nu ma puteam apropia de ea.Anul acesta m-am schimbat nu mai sunt asa de timid ca anul precedent si imi place de aceiasi fata, doar ca anul acesta nu am vorbit nimic cu ea trec pe langa ea ca si cum nu ne-am cunoaste.Imi puteti zice cum as putea sa incep o conversatie cu ea (pe chat sau fata in fata) si cum sa avansez ca sa ii spun pana la urma ca o plac.Ea e una dintre cele mai populare fete din scoala deci e f. greu. FUNDA

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Eu zic sa nu mai incerci, daca nici macar nu va salutati e greu s-o recastigi mai ales c-ati fost impreuna si a cam plecat cu o impresie proasta. Reorienteaza-ti atentia catre o alta fata si nu mai face greselile din trecut.

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Cand treci pe langa ea ii zambesti, o privesti in ochi si o saluti. Daca nu iti raspunde nu prea ai sanse. Daca iti raspude, dupa 2-3 saluturi o si intrebi ce face si esti pregatit cu 2-3 subiecte de discutie cu ea. Discuti tot asa, de 2-3 ori (incearca sa discuti despre ea, afla ce ii place) dupa care incerci sa o inviti undeva (suc, film, plimbare, ce crezi ca i-ar face placere). Fa-i complimente, dar nu "esti frumoasa" ci "arati foarte bine imbracata asa" (intelegi ideea). Cand va intalniti ii oferi un trandafir rosu. Nu ii spune ca o placi decat cand simti clar ca te place si ea pe tine.

| MushroomSheep a răspuns:

Trec prin aceeasi situatie.
Incearca sa te apropii de ea incetul cu incetul, las-o sa te cunoasca..Bine acum depinde si de personalitatea ei.
Ce zodie e? Stiu, chestia cu horoscopul nu e 100%, dar poate reusesti sa stii ce sa faci.
Eu zic ca nu merita sa te schimbi pentru ea. Dupa cum ti-am zis, las-o sa te cunoasca, deschide-te ei.