| Anish a întrebat:

am 14 ani sunt in clasa a7a, in clasa a 8-a este un baiat de aceeasi varsta cu mine doar ca l-au dat parintii lui mai mic la scoala, eu ii zambesc, el imi zambeste uneori, dar ideea e ca nu stiu daca ma place, de 1 martie nu mi-a dat martisor si nici o atentie, tot pe 1 martie el a venit in clasa mea iar o colega de amea m-a impins si m.am ciocnit cu el, eu i-am zis scuze iar el nu a zis nimic iar dupa scurt timp el a venit la mine in clasa si se uita si zambea la mine, in fiecare zi el spune ceva ca sa imi atraga atentia cel putin asa cred, intr-o zi mi-a spus o fata ca el are prietena si ca ei i-a luat martisor dar aceea fata sunt convinsa ca minte deoarece este putin invidioasa si vrea sa ma raneasca pe mine, deoarece ea mi-a mai zis lucuri din acestea si despre altii baieti numai ca sa ma faca sa ma simt rau, intrebarea mea este ce parere aveti despre cum se comporta el cu mine si daca este adevarat ce a spus aceea fata? Ms:*:*dau funda la cele mai frumoase si mai detaliate raspunsuri.:*

Răspuns Câştigător
| Anonim290 a răspuns:

Nu sti daca te place? asta ar face lucrurile mai usoare. Avand in vedere ce ai spus mai sus in legatura ca iti zambeste des si ca este posibil sa te placa cred ca ar trebui sa incerci! Ce ai de pierdut?! Si este posibil sa aiba iubita, dar daca chiar vrei sa stii daca are o prietena sau nu intreaba pe altcineva pentru ca fata aceea ar putea sa minta pentru ca nu te suporta sau ii place de el(am trecut deja prin asta).Nu ai id-ul lui? Poate ca vei gasi in tine curajul necesar sa vorbesti cu el sau iti va veni tie o idee.Succes oricum!

4 răspunsuri:
| Anonim290 a răspuns:

Buna! Stiu...baietii sunt de neinteles uneori,insa incearca sa vorbesti cu el mai des si sa afli mai multe despre el! Daca aveti prieteni comuni poti sa te aproprii mai repede prin intermediul lor, daca nu, doar spune-i "Buna!" cu cel mai dulce zambet posibil.Fi tu insatiwinking. Daca te place si tu ii dai de inteles ca sentimentul este reciproc totul va fi bine!happySucces!:*

| Anish explică (pentru Anonim290):

Multumesc mult Deathgotihik pentru raspunsul tau :*referitor la raspunsul tau nu stiu ce sa fac,daca sa vorbesc cu el sau daca nu, cum am pecizat sunt cam timida si nu prea comunic, si daca am sa ii zic buna probabil o sa rada de mine si nu stiu ce reactie v-a avea. oricum eu iti multumesc foarte mult:*orice sfat conteaza pentru mine si am sa tin cont de toate raspunsurile voastre!:*

| Anish explică (pentru Anonim290):

Id-ul lui multor colegi l-am cerut si degeaba, ca nici pana acum nu am facut rost de idsadsado sa imi fac curaj sa vorbesc cu el fata in fata, cu totul ca ar fi fost mai usor pe mess.

| Anonim290 a răspuns (pentru Anish):

Nu sti daca te place? asta ar face lucrurile mai usoare. Avand in vedere ce ai spus mai sus in legatura ca iti zambeste des si ca este posibil sa te placa cred ca ar trebui sa incerci! Ce ai de pierdut?! Si este posibil sa aiba iubita, dar daca chiar vrei sa stii daca are o prietena sau nu intreaba pe altcineva pentru ca fata aceea ar putea sa minta pentru ca nu te suporta sau ii place de el(am trecut deja prin asta).Nu ai id-ul lui? Poate ca vei gasi in tine curajul necesar sa vorbesti cu el sau iti va veni tie o idee.Succes oricum!

| Anish explică:

Nu am id`ul lui am intrebat pe multi colegi de ai lui si nu am reusit sa fac rost de idsad