| brosenssei a întrebat:

Sunt in liceu(clasa a 10-a) si multi au observat la mine de la un timp ca m-am schimbat.Am inceput sa devin mai mistocar, mai glumet(nu in sensul bun), smecher,"ma cred macho" mi-a zis cinevastraight face...
Sa ma intereseze parerea lor? Sa ma schimb sau sa raman asa.
Imi este destul de greu sa schimb totul

5 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Pai stii ca pana la urma nu conteaza gura lumii, caci niciodata nu vei reusi sa faci tuturor pe plac.Eu cred ca ar trebui sa te intrebi pe tine daca iti place ce fel de om ai devenit, daca te simti bine in pielea ta.In rest...Doar amanunte!
Totul depinde de tine, nu lasa pe altii sa te influenteze.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Una e să nu ţii la părerea celorlalţi şi alta să fii cu totul în lumea ta. Dacă au observat mulţi, îţi pierzi prietenii din cauza asta şi crezi chiar tu că întreci măsura, este loc de schimbare...

| Mirela a răspuns:

Pai daca multi au zis ca te.ai schimbat, nu in sensul bun cred ca ar trebui sa nu t mai crezi asa "macho" happydar tu faci cum vr si cum t simti bine>big grin

| Geo_6214 a răspuns:

Salut!
Deci tu iti dai seama ca ai devenit mai glumet, mai scmecher dar nu in sensul bun si intrebi daca sa te iei dupa ei sau nu? Din cate vad asta e si parerea ta, nu numai a lor.
Este decizia ta daca vrei sa te schimbi sau nu, tu trebuie sa vrei sa te schimbi, nu altcineva!
Bafta!

| brosenssei explică:

Cum adica "macho" ca nu am inteles ...nu stiu ce au vrut sa spuna prin macho. poate nu s-au uitat in dex sa vada ce inseamna