| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU... As avea si eu o intrebare.Pe 1 mai as vrea sa plec la mare(pentru 1 zi sau 2) cu prietenul.Nu am mai fost plecata pana acum singura, adica doar eu pe cheltuiala mea si pe raspunderea mea caci abia am facut 17 ani si am o mama foarte ..ingrijorata. Intrebarea mea este: Cati bani ma sfatuiti sa iau la mine?
Multumesc frumos

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Banii necesari pentru cazare si sa iti iei ceva frumos daca gasesti pe acolo. Nu strica sa ai ceva in plus ca in orice moment e posibil sa ai nevoie de ei.

1 răspuns:
| AlinaaAli a răspuns:

Nu stiu daca o sa te descurci cu atata, cerele parintilor tai mai mult si daca nu ai nevoie de ei, ii duci inapoi, decat sa ramai fara, mai bine sa mergi cu ei acasawinking
In primul rand ar trebui sa te gandesti la cazare, cat ai nevoie, apoi sa te gandesti ca poate mergeti intr-un club, sau poate gasesti ceva ce vrei sa iti cumperi, etc.
Cat despre administrarea lor, incearca sa pui deoparte banii de drum si cazare, aia ca si cand nu i-ai avea la tine, si te descurci cu ce ramanewinking
Distractie placuta tongue