| PisicutzaKitty a întrebat:

as avea si eu o intrebare sau mai mult ar fi o rugaminte... ce as putea sa fac in privinta sotului meu...bine nu este chiar sotul meu dar noi ne-am luat de aproape un an ce e adevarat din iubire. eu am 17 ani iar el 19. Totul a mers ok pana acum ceva timp, dar de la un timp de vreo luna 2 el numai este acelasi baiat pe care l-am cunoscut s-a schimbat cu totul nu imi mai permite sa spun nimic pentru ca se supara are secrete fata de mine prietenii sunt mult mai importantii si nu se tine niciodata de cuvant mie imi este teama sa ii reprosez ceva deoarece imi este frica ca se va desparti de mine il iubesc foarte mult pe baiatul asta mi-am lasat pentru el si scoala si familie si prieteni si tot mi-am schimbat si comportamentul pentru el.sunt un alt om acum si asta doar pentru el numai am pe nimeni dar ce as putea sa fac sa mai mult de atat ca sa fie mai apropiat de mine si mai dragastos el spune ca ma iubeste foarte mult dar o fata nu are nevoie doar de vorbe are nevoie si de putin suflet el se supara din orice si tipa la mine, m-am umilt complet in fata tuturor ii fac mereu pe plac dar.nu stiu ce sa mai fac.va rog ajutati-ma dau fundita crying(

Răspuns Câştigător
| KristenStewart a răspuns:

Buna!
Of, of. Nu cred ca sunt eu in masura sa iti reprosez ceva, dar totusi nu cred ca trebuia sa iti lasi scoala si mai ales familia pentru baiatul asta. Nu puteai trai cu familia ta, sa faci scoala, si sa il ai ca un iubit? Totul era mai simplu, nu?
Pai, ce ai putea sa faci.In primul rand vorbeste cu el. Adu-i aminte ca ai lasat totul pentru el. Poate se mai sensibilizeaza. Daca se supara, atunci cred ca nu mai merita sa stai cu el. Atat timp cat ai spus ca prietenii lui sunt mai importanti...Si ca are secrete fata de tine...
Uite, incearca sa-ti recuperezi familia. Sa le spui ca ai gresit. Sunt sigur ca te vor ierta. Familia ta nu este ca acel baiat. Ei te iubesc cu adevarat. Cat despre prieteni, incearca sa-ti faci altii noi sau "recupereaza-i" pe cei vechi.
Succes!
Pa.pa!

3 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

Buna, iti spun din proprie experienta, in relatiile de la varsta asta mai devreme sau mai tarziu se ajunge aici, eu am patit-o.eu si acum sunt cu el, dar ne-am despartit at cand se comporta rau cu mine si nu imi mai dadeam atentie, si cand a vazut ca ma poate pierde s-a schimbat total, a devenit mai atent decat inainte.cu cat te arati mai disperata dupa el, i se urca la cap si nu te respecta, asa ca ia masuri.dk ai nevoie de un sfat imi poti trimite mesaj

| AndaWest a răspuns:

Daca nu s-a tinut de cuvant at fii mai decisa decat data trecuta, ca sa vada ca nu glumesti.si o sa vina dupa tine dk te iubeste asa cum spune, doar ca iti va demonstra.nu te lasa impresionata cand se va ruga de tine, tu spune-i ca te-ai saturat de vorbe si vrei fapte.nu ai nimic de pierdut, vei castiga respectul pe care il meriti

| PisicutzaKitty explică:

Ptr PARAMORE uite ideea ta este una foarte buna dar am facut-o odata mi-a promis ca se schimba. un timp a fost ok dar acum iar a luat-o pe drumul gresitsad ce pot sa fac acum ca sa avem o relatie cat mai buna si sa numai stau cu frica ca se va desparti de mine la prima greseala? :-s