| AllleAlllexandra a întrebat:

Buna TPU happy!
As avea si eu o mica intrebare happy ...de ce este rau sa fi intr-o relatie cu colegul tau de clasa?

14 răspunsuri:
| MoreFun a răspuns:

Nu este rau. Ba chiar este bine. Il poti vedea aproape zilnic, poti petrece mult timp cu el etc. Dar dupa ce va despartiti este mai greu. Foarte putine sanse sa va intelegeti tot asa de bine. Dupa un timp incep certurile etc. si atunci probabil ti-ai dori sa dai timpul inapoi. Dar daca il iubesti, gandeste-te doar la ce-i mai bine!

| ioanamaria56 a răspuns:

Nu e rau deloc.

| Sweete a răspuns:

Nu este rau.

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Daca il placi nu este rau, cel mai important este sa nu mergeti prea departe ca iti va da o reputatie proasta.
Asa ca vorbiti, esti pe afara si va sarutati este ok!winking
Depinde si de varsta ta si daca vrei sa ai o relatie, uite un sfat nu te grabi ai tot timpul din lume, gandeste-te un pic daca merita si va itelegeti atat de bine in cat sa fiti iubiti daca nu ramaneti doar prieteni!winking
Te pup, pa pa! kiss

| Fridăm a răspuns:

Se mai bagă restul colegilor, mai apar poveşti, atunci când relaţia e prea ''publică'', fiind în aceeaşi clasă, unii consideră că trebuie să stea ''lipiţi'' unul de altul, deci fără să mai interacţioneze cu restul, iar dacă fata mai vorbeşte şi cu alţi colegi, el poate deveni gelos şi viceversa, iar astea duc la certuri, neînţelegeri, despărţiri.

| kteichd a răspuns:

De obicei din cauza ca daca va despartiti o sa dati unu peste altu zilnic si din cauza barfelor

| Piratul10 a răspuns:

Nu este deloc rău sa fi cu un coleg de clasa.

| MariusBoy2013 a răspuns:

Cine a zis ca e rau?

| AllleAlllexandra explică (pentru MariusBoy2013):

O prietena mai mare decat mine cu 2 ani, ea are 17 si eu 15 happy. era cu un coleg de al ei si s-au despartit din cauza geloziei si au inceput sa se certe in pauze si chiar si in timpul orelor cateodata..se jigneau si isi bateau joc de defectele fiecaruia si a fost cam nasol pentru ea si pentru el clar( s-au facut de tot ra****l )... si ea mi-a dat sfatul asta nebun sa nu ma indragostesc de un coleg de clasa si sa nu am o relatie cu el.

| ClaraMaria09 a răspuns (pentru AllleAlllexandra):

Asta poate s-a intamplat pentru ca EI nu se intelegeau. nu inseamna ca si tu si prietenul tau o sa faceti la fel. happy

| NoNameInAction a răspuns:

Nu e nimic rau in asta.( Este daca sunteti mici)

| aannoonniimm098 a răspuns:

1. cunoaste-l mai intai ( devenitii prieteni buni ca sa stii ce ii poate capul si ce fel de pers ii ) 2. daca ii o pers ok de treaba si nu isi bate joc de alte fete atuncii potii fii cu el ( potii sa fii cu el dar sa ai grija ca dupa ce o sa va despartitii o sa fie naspa ca o sa faca misto de tine si toate alea,,, asa ca ai grijaa :*

| ClaraMaria09 a răspuns:

Eu personalnu cred ca este deloc rau sa ai o relatie cu colegul de clasa, este chiar bine, decat sa fii o (exemplu) fata de 12-13 ani care este intr-o relatie cu unul de 20 de ani. este bine ca aipe cineva de varsta ta s-a apropiat de varsta ta. happy

| ClaraMaria09 a răspuns:

Eu personal nu cred ca este deloc rau sa ai o relatie cu colegul de clasa, este chiar bine, decat sa fii o (exemplu) fata de 12-13 ani care este intr-o relatie cu unul de 20 de ani. este bine ca aipe cineva de varsta ta sau apropiat de varsta ta. happy