| draguta12tha a întrebat:

Hei TPU.Am o poveste mai lunga sper sa aveti rabdare si sa cititi tot ca sa intelegeti.OK deci din clasa a 5-a am mers la alta scoala stiti eu in primul an eram fata mai timida si a durat putin sa ma obisnuiesc clasa noua,scoala noua, colegi noi nu prea vorbeam mult insa tot miam facut prieteni in prima zii diriga ne facea turul scolii si mergeam langa o fata si nu mai stiu din ce cauza dar am inceput sa vorbim si neam cunoscut am devenit foarte bune prietene iar ea ma ajutat sa cunosc si celelalte colege. Dupa, in clasa a 6-a nu mai am fost atat de timida si retrasa am inceput sa vorbesc in mare parte cu toti colegii si acum ii stiu perfect ii ajut la test le mai dau temele doar suntem colegi, insa in clasa a 7-a m-am simtit data la o parte cu toate ca nu le-am facut nimic si ii ajut la test ei tot ma fac in toate felurile cateodata ajung sa ma faca proasta fara niciun motiv si pe motiv ca acum nu mai sunt timida deloc daca spun ceva ce numi convine normal ca si eu ma bag si comentez si cred ca asta ii enerveaza cel mai tare la mine faptul ca m-am schimabat iar acum ar trebui sa stie ca sunt genul de persoana de care nu-ti bati joc careia daca iai gresit iti va purta pica toata viata.Cu toate astea eu sunt dispusa sa ii iert si sa nu ma cert cu ei.intrebarea e cum sa ma comport sa fiu pritenoasa si draguta sau sa fiu distanta si rautacioasa apoi as vrea sami dati sfaturi despre cum sa vorbesc cu ei.Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi tot! Vreau raspunsuri bune dau funda.

3 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

winkingComporta-te normal.nu trebuie sa fi falsa... daca ei nu te doresc in preajma lor cauta-ti alti prieteni mai ok, care te accepta cu bune si cu rele

| StevenMetalhead a răspuns:

Pai iata vezi? Urasc asa ceva, cand ajuti, iar in schimb nu primesti nimic. Obisnuieste-te, fii mai calma, nu reactiona la ei deloc. Posibil ca cineva din ei sa se apropie de tine.

| lllanonimalll a răspuns:

Of. Gramatica. Trecand peste, asa esti tu si nu te potu schimba, iar daca ei nu te accepta, ei bine, nu ai ce face decat sa ramai cu prietena ta... In oruce caz, fii in continuare draguta cu ei si nu ii baga in seama daca se iau de tine. Cei importanti cu adevarat iti vor ramane alaturi. Scuze pentru situatie. Succes! happy