| Zzarazz a întrebat:

:* Aş dori şi eu nişte statusuri mai interesante...happy

1 răspuns:
| Glamour612 a răspuns:

Când iubești pe cineva care nu simte același lucru - e ca și când ai desena cu un creion alb pe o foaie albă - e mereu invizibil.

Atunci când te întorci la o iubire mai veche, e ca și atunci când citești o carte din nou și din nou - sfârșitul nu se schimbă niciodată.

Se zice că nu știi ce ai până nu pierzi, adevărul este că știi exact ce ai doar că tu credeai că nu o să pierzi acel ceva niciodată!

A promis că va fi bine, dar cine o cunoaște știe că nu va fi așa.

Oameni se schimbă în funcţie de situaţiile în care sunt puşi...

Poate că nu înţelegi acum, dar mai târziu cu siguranţă vei realiza ce azi n-ai ştiu aprecia...

Cel mai simplu gând e să iubeşti pe cineva. Însă partea grea este să găseşti pe cineva care să simtă la fel...

Înainte de a începe o relaţie gândeşte-te dacă ai de gând să pui suflet sau...

Timpul în care încerci să o faci geloasă ca să-ţi demonstrezi că ţine la tine, l-ai putea folosi încercând să te apropii de ea şi să-i demonstrezi ei că într-adevăr ţi la ea.

Si cand ai nevoie de cineva...brusc dispare toată lumea.

Mereu am trăit cu frica că pot pierde persoanele pe care le iubesc. dar câteodată mă întreb dacă ele trăiesc cu frica pentru că ar putea să mă piardă.

Nu-i da satisfacția să știe că mereu vei fi acolo pentru el happy

Adesea, sufletul plânge, chiar şi când în ochi nu avem lacrimi.

Mulţi oameni te judecă fără a te cunoaşte, dar după un timp, îşi dau seama că au greşit. happy

Ochii sunt orbi, când sufletul e ocupat cu altceva.

Visele sunt ca roţile - mereu să ai unul de schimb pentru a-ţi continua drumul.

Dacă drumul pe care erai s-a închis, poate că nu era drumul pe care trebuia să mergi! happy

Iubirea noastră-i adormită dar aş vrea să ştiu că... acolo unde eşti, cu cine eşti, eşti chiar fericit! ♥

E nevoie doar de un comentariu negativ că să distrugi un vis, amintește-ți data viitoare!

Să uiți e dificil.
Să îți amintești e și mai rău.

Atunci când te întorci la o iubire mai veche, e ca și atunci când citești o carte din nou și din nou - sfârșitul nu se schimbă niciodată.

Nu am ştiut că toate lucrurile bune, sunt bune doar la început.

Astăzi faci parte din trecut, deşi îmi umpli tot prezentul cu amintirea ta.

Nu-mi daţi sfaturi! Ştiu să greşesc şi singur

E cea despre care ti se spune că nu-i de tine. E cea care nu cade îndrăgostită după oricine!♥