| Maryageo12 a întrebat:

as dori un sfat..este un baiat la mine in cartier de care imi place.dar este o problema.e prietenul celei mai bune prietene. am cautat penet de unde stiu daca ma place un baiat. unele semne ar fi..cum ar fi..imi zambeste..rade la glumele mele..ma lasa sa ma joc cu freza lui.dar mi-e frica sa-i zic ca-l plac..ar trebui sa-i zic? Nustiu ce sa fac. Prietena mea mi-a zis ca nu e nici o problema daca sunt cu el dpa ce se despart..chiar il plac..nu o luat la misto sau faceti caterinca.Dau Funda!

Răspuns Câştigător
| Bii???? a răspuns:

Eu cred că dacă, prin absurd, acea prietenă a ta s-ar despărți de iubitul ei și ai fi împreună cu el, n-ar însemna neapărat că o trădezi, dar prietenia voastră nu va mai fi la fel.
Nu știu, probabil că privesc greșit lucrurile, dar cunosc o situație de genul acesta când prietenia dintre acele două cele mai bune prietene s-a pierdut. Definitiv.
Și nu spun asta să te descurajez, spun doar cum văd eu realitatea. Adică automat nu ai mai putea să ieși și cu fostul ei și cu ea în același timp, pentru că ar fi ciudat, dar depinde și de prietena ta. Eu zic deocamdată să lași lucrurile așa cum sunt. Ar fi urât din partea ta să te bagi în relația lor, mai ales dacă ei chiar se iubesc.

1 răspuns:
| GabrielaIoana a răspuns:

Vorbeste cu el, conversatia este cheia tuturor problemelor.