| GumitzaDePepene a întrebat:

As vrea sa fac ceva bun, dulce, cum ar fi o prajitura, fursecuri...ce idei aveti?

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

O prajitura simpla si rapida pe care o fac eu, cu piscoturi ( un pachet iti trebuie din ala mai mare).
Insiropezi rapid piscoturile in ceai de fructe de padure caldut spre rece ( doar le pui in ibric si le scoti, nu le tii acolo), le asezi pe o tava ca prim strat, pui deasupra lor crema cu vanilie de la Dr. Otker pentru cresmnit ( se face in 3 minute cu lapte rece la mixer), pui al doilea strat de piscoturi insiropate si deasupra frisca ( tot praf de la Dr. O sau de care vrei tu) sau o glazura de ciocolata.
La mijloc peste crema poti pune si bucati de ananas din compot.
Se da la rece si intr-o ora se poate taia.
Iti ia 20 de minute s-o faci si e un desert usor.

4 răspunsuri:
| jj95 a răspuns:

Calatiteeeee happy
pofta bunahappy

| WildLatte a răspuns:

Aici depinde si de preferintele tale, dar daca ar fi dupa mine as face o placinta cu branza dulce si stafide sau un lichiu cu smantana.

| ciudatu91 a răspuns:

Tiramisu

| dragutica0 a răspuns:

Depinde ce iti place sa mananci, de exemplu mie imi place sa mananc :chiec, prajitura zi noapte si cam atat!