| Miticki a întrebat:

:*

As vrea sa imi dati niste idei sa strang bani pana sambata asta caci este ziua mea si am nevoi. am 14 ani! idei!?

P. S. Dau funda! love struck ]

Răspuns Câştigător
| AndreeaRoxana225 a răspuns:

Pai din ceti da mama -tatal tau la scoala, din ceti mai da reudele,si poti sa ajuti oameni ex: cari pungile cu mancare, duci gunoiu, ai ajuti, dai zapada pentru ei etc...
sper sa te ajute :*:*:*
funda?>

2 răspunsuri:
| Miticki explică:

Multumesc . !

| Kasy a răspuns:

Pai,uite cateva idei:
1. Daca rudele te platesc, poti sa faci ceva treaba prin casa.
2. Poti sa ajuti un vecin sau o cunostinta la o treaba contra cost.
3. Poti sa pui pariuri sportive sau sa joci jocuri de noroc.(dar nu iti recomand)
4. Poti sa iti iei un job gen sa imparti fluturasi.
5. Daca mai ai bani, poti sa ii scoti de pe cardul de alocatie.
6. Poti sa ceri imprumut de la un prieten.
7. Poti sa comercializezi ceva (poate la colegi de clasa).
Bafta! rolling on the floor