| bunjy a întrebat:

Cum pot sa strang bani pentru un laptop pana la revelion?
dati-mi idei pls

5 răspunsuri:
| JH a răspuns:

Vinde ce nu iti mai trebuie, renunta la unele chestii cum ar fi iesitul in oras cheltuielile care nu sunt obligatorii.Incearca sa faci diverse chestii cum ar fi impartit de pliante sau chestii usoare in care poti castiga 20-30 RON pe zi.Si usor usor faci si banu`.

| bunjy explică (pentru JH):

Pai unde ma duc ca sa impart pliante?

| JH a răspuns:

Pai nu stiu.Din ce oras esti?

| JH a răspuns:

Sau te mai poti angaja ca si curier.Sunt firme de curierat.Si iti da niste pliante/pachete de astea.Si trebuie sa le duci la adresa pe care ti-o spun ei.Dar nu stiu cati ani ai ca sa iti spun daca ai vreo sansa sa te angajeze o asemenea firma. Si se castiga cam 600-700 de RON/luna. Si daca ai noroc si ai un mers rapid in 2-3 ore/zi iti termini treaba.acum depinde si de cat de repede mergi si cat de mare e orasu.

| bunjy explică (pentru JH):

Sunt din valcea am 14 ani!