| biancamaria15 a întrebat:

As vrea sa imi dati si mie niste sfaturi daca vreti. Eu sunt o fire mai timida, si nu prea pot sa vorbesc cu noii colegi ai mei de la liceu, mai ales cu baietii. As vrea sa imi spuneti cum sa fac sa nu mai fiu asa de timida si sa pot sa vorbesc si eu cu baietii din clasa mea! Cine imi da cele mai bune sfaturi primeste FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| CatalinaaM a răspuns:

Trebuie sa incerci sa te schimbi.cel putin din acest punct de vedere. Timiditatea iti poate face mari probleme, mai ales in relatiile cu ceilalti. Noii tai colegi poate cred ca nu vrei sa vorbesti cu ei happy. Incearca sa incepi sa vorbesti cu ei, la inceput saluta-i cand intri in clasa, intreaba-i de teme, de profesori...incet,incet ai sa vezi ca o sa aveti mai multe de vorbit, incearca sa iti invingi aceasta timiditate :* Succes! :*

| biancamaria15 explică (pentru CatalinaaM):

Iti multumesc pentru sfaturi!

| CatalinaaM a răspuns (pentru biancamaria15):

N-ai pentru ce! :*