| picox a întrebat:

as vrea sa incerc un epilator cu unde de inalta frecventa care smulge parul din radacina fara durere, zic ei, a incercat cineva? chiar merge? Astept raspunsuri. Multumesc.

1 răspuns:
| MarketOnline a răspuns:

Va recomandam sa folositi epilatorul Remington cu lumina intens pulsata IPL5000.http://www.marketonline.ro/......a-ipl5000.
Acesta este primul epilator IPL cu pulsatie multipla, fiind astfel una dintre cele mai rapide metode de indepartare a parului pe lunga durata. Noul aparat are o unitate manuala care emite energie luminoasa. Aceasta energie este absorbita de melamina din foliculul pilos de sub suprafata pielii. Energia emisa impiedica cresterea firului de par. Pe parcursul tratamentului cu I-Light firul de par devine mai fin si creste mai incet, iar efectul dureaza pana la 3 luni. Durerea resimtita este minima si suportabila, daca pielea nu are probleme dermatologice. Nu se foloseste de catre persoanele care sunt blonde natural sau mulatre. Parul nu dispare de la prima epilare.
Aparatul foloseste o lampa care are o durata de viata de 1500 flesh-uri, echivaletul unei epilari a intregului corp. Pachetul include si 2 lampi de rezerva, dar acestea se pot achizitiona ulterior de la service-ul Remington.
Daca nu te hotarasti asupra produsului de mai sus, poti vedea si alte modele de epilatoare aici: http://www.marketonline.ro/ingrijire-personala/epilatoare/.