| Renata10 a întrebat:

Tpu.As vrea sa intreb (fetele) daca preferati sa va epilati acasa sau la salon.Cine stie cat costa o epilare la salon? Si cat de dureros este? Pt ca eu nu prea suport sa ma fac cu epilator si cu ceara inca nu am incercat dar am auzit ca doare destul de tare.De aceea as prefera sa apelez la persoane profesioniste.Va rog, spuneti-mi si mie cat m-ar costa.Si cat de tare doare. Cel mai detaliat raspuns primeste funda!:*

Răspuns Câştigător
| MissDyDee a răspuns:

Deci..la salon nu prea se merita sa dai atatia bani..eu iti propun o noua varianta de epilare pe care si eu tocmai am descoperit-o... epilarea cu zahar detalii aici http://stil.acasa.ro/......39965.html
si aici un tutorial
http://www.youtube.com/watch?v=rwrDECsgIhg
e mai putin dureros decat cu ceara si e si de durata:)..la inceput daca ai radacinile groase nu o sa iasa din prima... dar perseverezi si o sa fie foarte ok. sper ca te-am ajutat te pup:*!

| MissDyDee a răspuns (pentru MissDyDee):

Cu bigu' e nasol ca o sa ajungi sa faci o padureee de nu te mai descaiberi de ea...eu m.am epilat ani de zile cu bigu si acum mi-e foarte greu sa ma invat cu alta modalitate pentru ca tot asa mi se pare dureros si pentru ca sunt radacinile deja foooarte groase si firele de par foarte dese..deci sfatul meu e sa nu incepi cu bigu ca e urat rau de tot..plus ca trebuie sa te faci si foarte des cu bigu..nea nea nea...incearca orice altceva. e mult pana te inveti dupa o sa fie okhappy

9 răspunsuri:
| Denisadraguta a răspuns:

Pai in primul rand la salon o epilare costa 15 lei insa la salon este foarte dureros deoarece te face cu epilatorul sau cu mai multe lucruri cum ar fi ceara sau banda epilatoare si acele chesti dor.Eu ti-as recomanda sa te epilezi acasa cu ce crezi tu ca iti este mai bine. Cel mai cunoascut mod este cu bigul.Cu ala nu doare. Sper ca te-am ajutat!

| b3bitsa a răspuns (pentru Denisadraguta):

Cu bigul iti creste parul ca la maimuta. laughing)

| Denisadraguta a răspuns (pentru b3bitsa):

Stiu, dar eu i-am dat doar o solutie deoarece eu nu ma epilez cu bgul dar i-am dat solutia asta pentru ca poate ei i se pare mai usor. I-am spus ca o metoda care i se pare ei mai usoara.

| b3bitsa a răspuns:

Buna! Eu ma epilez la salon. si ma fac cu laser, ei bine de durut te doare dar nu e insuportabil, e epilare definitiva si nu o sa mai ai probleme dupa mai multe sedinte. asta cam costa big grin 1500 euro, dar am fost si la cel cu ceara si m-a costat 50 lei, la inceput m-a durut dar dupa m-am obisnuit! P. s: nu te face cu lama ca ti se indeseste parul dupa, si te poti taia. Bafta!

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici despre ceara de unica folosinta

http://www.sfaturilemariei.com/......zit-ceara/

| Becky97zambarici a răspuns:

Pai eu ma fac acasa! Nu costa nimic si ma fac destul de des [acum cand a venit primavara-vara si nu ma doare chiar atat de tarewinking

| Renata10 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri :*. O sa incerc toate variantele propuse mai putin big`ul deoarece stiu ca e destul de nasol sa te dai cu el.

| LovelyGirl3313 a răspuns:

Buna Renata.Eu ma fac cu epilatorul pana la genunchi, apoi cu benzi epilatoare mai sus, am incercat si cu ceara acasa dar e multa risipa..Eu ti-as recomanda sa incerci cu epilatorul.E cel mai bine, parerea mea si nu doare(pe picioare) in rest incearca cu lama, chiar daca creste foarte des.happyFunda?