| littleblackgirl a întrebat:

In primul rand vreau sa va urez sarbatori fericite tuturor celor de pe site! Si acum urmeaza problema. Sunt eleva in clasa a 8-a, iar in clasa mea este o fata care ma uraste mult de tot. Nici eu nu o agreez, dar macar nu o bag in seama. Acum de cand sunt cu un baiat de la alta clasa, respectiva fata a inceput sa ma barfeasca cu toata lumea, iar prietenului meu ii spune lucruri extrem de urate despre mine, care nici macar nu sunt adevarate. El nu o crede, dar stiu ca va face tot posibilul sa ne desparta, pentru ca ea ma uraste pe mine, si e prietena cu alta fata care si ea il place pe prietenul meu. Nu ma intereseaza ce zice ea, stiu ca nu este adevarat, dar mi-e frica ca ii va convinge pe toti prietenii mei ca ea are dreptate si ca eu sunt o prefacuta si barfitoare. Ce as putea sa fac? Nu pot sa port o discutie civilizata cu ea pentru ca face fite (este copil de bani gata, si are fite de pitipoanca) si incepe sa tipe, si ma injura. Daca o ignor, o sa ma distruga de tot. Ce imi sugerati sa fac? Imi cer scuze ca am scris asa de mult. Sa aveti o zi buna!

1 răspuns:
| Anonimous6 a răspuns:

Pai eu iti sugerez sa-i afli punctul slab si sa incepi cu loviturile sub centura, in nici un caz sa te cobori la nivelul ei si sa incepi sa injuri! Sau nu stiu daca ai prieteni cu ceva mai mari ca tine pe care ea nu-i cunoaste pune-i sa-i de o lectie! Afla-i orarul si afla unde se duce si cand e singura undeva...ai scapat de problema. Si nu mai vorbi cu ea poarta-te cu un aer superior si prefate ca si cum ea nu ar exista si ca si cum n-ai avea legatura cu nimic! Cand treci pe langa ea cu prietenul tau sarutandu-va sau cu prietenii tai prefacandu-va ca radeti si va distrati si nici nu va pasa de ea sau cel mai bine incearca sa-i iei prietenii pentru ca in ei sta toata faima ei de pitipoanca! OK, sper ca ti-am fost de ajutor si cred ca merit o fundita pentru ca am scria atat!:*