| Alexluca123 a întrebat:

Bună, TPU, as vrea să mă ajutați cu un sfat, dar dacă aveți păreri negative și destul de proaste pentru secolul ăsta, va rog sa le tine ți pentru voi! Acum ceva timp am fost pariul fostului, la începutul școlii, acum m-am mutat la o altă școală și la fel, este un băiat de treabă frumos se comporta minunat, face ce ceilalți n-au fost in stare să facă, (știți vorba aia, când te sărută pe frunte ar însemna " sunt aici pentru tine"...dar mă tem, sa nu fiu iar un pariu, gen că sunt noua și să se de-a mare în fața prietenilor lui că a agatat o pe colega nouă și chestii de genu, precizez că el nu e in clasa cu mine e în școală cu mine doar! Da ți mi un sfat, toată lumea îmi zice că e de treabă și n-ar fi în stare să și bată joc eu îl văd că face același mișcări cum le-a făcut fostul ', ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Înțeleg prin ce treci, din moment ce încrederea este pierduta, este greu sa revină la loc.
Nu îți cere nimeni, sa îți deschizi inima din prima.
Comporta te amical cu acesta, fără să îi dai senzația că ai vrea mai mult de cât o prietenie, vezi cum se comporta, ce planuri de viitor are, ce își dorește cu tine, etc

Și da, sunt șanse sa te placa pentru ca ești noua, adică, aduci aceea curiozitate, noutate etc.
Dar și pentru ca pari de treaba, ești drăguță, etc.
Ca și sfat?
Nu ai nimic de pierdut, dacă nu o sa fie el, cu siguranță o să apară persoana potrivita.
Fă doar ce simți tu, bucura te de moment, iar dacă nu este sa fie persoana potrivita si este un esec precum a fost cu fostul, cu siguranță o să apară în viitor persoana potrivita.
Succes!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Focuseaza-te pe carte si invatat, ca asta este important la scoala, nu baietii si nici modul asta de a judeca oamneii, fiindca esti prea micuta sa intelegi ce se intampla cu copii la varsta asta.