| GGGGGGGGGGGGGG a întrebat:

Bună TPU,as vrea sa ma ajutați la compunerea unei poezii,ma refer la ce-i ce au acest talent,vreau o poezie pentru prietena mea cea mai buna,sau deja pot zice fosta,si o sa spun câte ceva ca sa puteti sa o alcatuiti,
nu credeam niciodata ca cu ea voi fi prietena,nici prin ()ind sa-mi treaca,asa ca in primavara ne-am imprietenit,iar intrea()a vara am petrecut-o cu ea,atitea amintiri,nu era ziua in care sa nu ne întilnim,puteti mentiona in poezie amintirile(abricosii,scoala,tranda(f)irii si multe altele)stie ea ce este asta,terminam lucrul si plecam la ea,la biserica cu ea mer()eam mai mereu,fiind atât de apropiate nu observam deloc dusmanii care ne bârfesc,noi ne apucam de mîna si mer()eam inainte,pâna când intr-o zi s-a suparat pe mine,nici eu nu stiu cauza precisa,poate din cauza ca a asit o alta prietena mai buna,si apropo mi-a promis ca vom fi prietene pâna la sfârssitul vietii,ei ii spuneam toate secretele mele,...o prietena extrordinara,cea mai buna,dar din pacate deja nu-mi mai este prietena,va ro luati asta in serios,si ajutati-ma cu o poezie cu toata istorioara asta, va ro mult, mult

6 răspunsuri:
| Deaad a răspuns:

Sa-ti spun o chestie fratioare.

Tu nu meriti prietena aia pentru ca nu esti in stare sa ii compui o poezie.
Nu e vorba de talent.
Ca un **** de poezie poti si tu borasti pe hartie.

Chestia asta trebuie sa vina din interior si numai de la tine.
E genul de chestie in care nu se poate baga nimeni.

Ce ar zice prietena ta daca ar afla ca nu ai facut tu poezia?

| Deaad a răspuns (pentru Deaad):

Mie mi-ar fi rusine.

| GGGGGGGGGGGGGG explică (pentru Deaad):

Daca nu esti in stare sa ma ajuti atunci nu mai comenta

| GGGGGGGGGGGGGG explică (pentru Deaad):

V-am cerut doar ajutorul...

| Liviumoisiuc583 a răspuns:

Scuze prietene dar nu stiu o poezie dar cauta pe internet

| GGGGGGGGGGGGGG explică (pentru Liviumoisiuc583):

Am avut invedere, cine poate sa compuna...