| loveyouforever a întrebat:

Sall tuturor...
Cum v-am mai spus, am cazut intr-o depresie din cauza unei prietene! va voi povesti totul si poate ma puteti ajuta cu vreun sfatsad
Acum 2 ani, am intalnit o fata care s-a transferat la mine in clasa din cauza unei prietene bune de-ale ei care a amenintat-o cu batai si chestii din astea din cauza unei mici certe...eu m-am atasat destul de mult de aceasta fata stiind ca e si buna la invatatura si etc etc! Dupa o saptamana petrecuta cu ea, ma trezesc ca nu mai vine la scoala! Am sunat-o si mi-a zis ca s-a intors la cealalta clasa pentru ca s-a impacat cu pr ei(fata care o amenintase)...de atunci, eu mi-am pierdut toate increderea in ea
Acum, la inceputul clasei a 9-a, neavand nici un coleg din gimnaziu, m-am imprietenit si m-am atasat foarte mult de o fata...Am devenit prietenele perfecte! toata lumea ne invidia... aveam secretele noastre, ne petreceam noptile una la cealalta, stateam chiar si in banca aman2, era facute una pentru cealalta:X
Dar, acum o luna si ceva, prietena mea dinainte(fata de acum 2 ani), a intervenit intre noi si mi-a "furat-o" pe easad
Andreea(prietena meah), a inceput sa aiba mai multa incredere in ea, nu mi-a mai spus nimic, mi-a ascuns fosrte multe lucruri si cel mai imprortant, nu ma mai baga in seama...
Nu stiu ce sa fac! din cauza acestei probleme, ma cert mereu cu ai mei pentru. ca nu mai sunt buna de nimic, stau mereu trista si plang...mai nou, si iubitul meu mi-a dat papucii ca cica "nu am mai iesit cu el"
Ajutati-ma va rog mult~cryingcryingcrying
nu stiu ce sa mai fac...
Vreau sa fim iarasi ca inainteptr. ca eu fara ea nu pot merge inaintecrying
Am vorbit cu ea cand am inceput scoala si i-am explicat cumstau lucrurile si mi-a zis ca sunt egoista ca o vreau doar pentru minesad
ce sa fac? help me plzcryingcryingcrying

2 răspunsuri:
| Roxanaioana a răspuns:

Asa am patit si eusadcu cea mai buna prietena a measadeu si D. suntem si vom fi cele mai bune prietenehappyeu si D. aveam o prietena in clasa(mai bine spus doar colega)care ne invidia, s-a bagat intre noi. nu am vorbit cu D. 2 ani din cauza acelei colege care inventa minciuni despre mine(ca am barfit-o pe D. si etc.)Am plans si eusad dar nu rezolvi nimic. Dupa 2 ani D. a aflat adevarul si si-a cerut iertarehappyaceea colega s-a mutat la alta scoala si totul merge bine.Nu trebuie sa te consumi trebuie sa iti faci cati mai multi prieteni ca sa poti merge mai departe trebuie sa fie sociabila si asa te vei simti mai binehappyeu asa am petrecut 2 ani big grin Am avut multi prieteni si m-am simtit mai binebig grin sper ca sfatul meu sa te ajute...am trecut prin asta si stiu cum e:* succes in continuare si sa nu te consumi! cu timpul o sa vezi ca plansul a fost degeaba! prieteni buni nu prea sa gasesc la orice colt, deci nu mai pune mult suflet.

| MurderousBeauty a răspuns:

Uite, mie mi s-a intamplat exact asa in clasa a 5-a! adica anul trecut. eu am discutat cu prietena mea (cea care a fost furata) ce s.a intamplat si ce.a intervenit intre noi. am incercat s.o elimin pe cealalta si problema se rezolva de la sine! sper ca te.am ajutat! ^.~! funda pleaseee!