| anonim_4396 a întrebat:

De ceva vreme il visez pe fostul meu iubit cum ca am fi impreuna desi nu mai suntem. Am avut o relatie frumoasa cu el, eu l-am iubit el m-a iubit(chiar el mi-a spus ca m-a iubit mult) dar s-a bagat o prietena de-a mea si mi l-a luat. Cateodata ma gandesc ca as mai vrea sa fiu cu el dar cand il vad la scoala asa ma simt de najpa si mi-as dori nici sa nu-l vad mai ales cand imi spune gagica. Credeeti ca il mai plac? Oare el ma mai place? Ar merita sa ma inpac cu el?

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Ce fel de prietena e o pipita care ii fura iubitul prietenei ei? te-ai gandit vreo secunda la asta?
nu stiu cat de mult va mai place unul de celalt, dar eu zic ca merita sa stai de vorba cu e despre lucrurile astea. poti sa il inviti la o cafea, intr-un loc linistit si sa vorbesti cu el despre tot ce s-a intamplat si despre ce s-ar mai putea intampla pe viitor. el e singurul care iti poate raspunde cu certitudine la intrebarea: ma mai place? ma mai vrea?
daca merita? dar el cum te-a iubit atat de mult incat sa te lase pentru prietena ta? esti sigura ca ai putea sa treci peste asta sau daca va veti impaca mereu vei trai cu frica ca el va gresi si a doua oara? daca nu poti sa treci peste nu are rost sa mai incercati, pentru ca nu vei face atceva decat sa te autodistrugi.
daca tu il mai placi si il mai iubesti? nu stiu nici asta.esti singura care poate sa raspunda la intrebarea asta.noi nu avem de unde sa stim ce si cum simti tu.
faptul ca il visezi nu inseamna nici ca il iubesti, nici ca il urasti, nici nimic.visele sunt vise, iar realitatea e realitate.

3 răspunsuri:
| denysa a răspuns:

Si tu ti-ai lasat prietena sa iti fure iubitul? wOw`! da sa stii ca si eu mai am vise cu fosti iubiti.asta se intampla atunci cand ii simtim foarte mult lipsa. tu incearca sa afli daca merge bine relatia lui cu acea fata si daca nu vorbeste`i si spune`i ca il vrei inapoi. eu cred ca tu il mai placi si el te place doar ca a intervenit fata accea care asa cum a intrat in viata lui poate si iesi daca incerci sa-i vorbesti clar si sa fiti singuri. convingel fa`l sa se gandeasca de 10 ori inainte de a spune ceva! succes

| alinutza92r a răspuns:

Deci 1 la mana, tu inca il mai placi, insa el nu prea, mai ales ca a ales-o pe cealalta in locul tau si nici nu cred ca te-a iubit, altfel nu o alegea pe "prietena" ta.nu cred ca ar merita sa te impaci cu tipul ala... pupici

| BiancaSweetGirl a răspuns:

Eu cred ca inca va place unul de altul...si da ar trebui sa te impaci cu elwinking