| alexannndddrrraaaa a întrebat:

TPU as vrea sa va intreb ceva.Cum pot sa o conving pe mama, sau de fapt pe ai mei sa imi acorde mai multa libertate? La ei li se pare mult daca vreau sa ies :sambata si duminica in oras.Si mereu trebuie sa inventez scuze ca sa ies din casa, ma enerveaza la culme lucru asta.As vrea sa stiu cum sa pot sa ii spun si eu mamei mele: Mami ma duc in oras! fara ca ea sa imi tot reproseze, am 14 ani.Si cu tata e mai dificil.sad Daca vede ca ies mai mult incepe: dar nu ai de invatat? toata ziua numai in oras? au inceput sa imi faca program ...in timpul saptamani cand ies numa pana la ora 6. ma simt coplesita.sad sunt la liceu...ar putea sa imi acorde mai multa libertate, pentru ca alte fete de varsta mea o au.sad

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Atata timp cat inveti si iti vezi de scoala,nu vad de ce nu te-ar lasa.
Da oricum,ma bucur ca mai exista si niste parinti dinastia,care sunt preocupati de scoala,daca ai invatat sau altceva.
In general,vezi doar parinti carora nu le pasa daca au fost macar la scoala sau daca macar trec corigenta.
Ar trebui sa le spui ceva de genu :,, Daca voi invata si voi avea note bune,ma lasati sa ies mai mult in oras? ''
Adica,cum ar fi, tu ar trebui sa le spui lor ca din moment ce inveti si ai note bune,ar trebui sa te lase si ei mai mult in oras,pentru ca esti fata,si sunt alte colege ale tale pe care le lasa parintii in oras,si nu le afecteaza cu nimic, pentru ca si ele invata bine. [ adevarat sau nu, spune`le].
Succes.