| DouaPuncteIcsulette a întrebat:

Asa... uitati care este treaba [ e destul de complicat ] in ianuarie am cunoscut un baiat La vreo luna si ceva m`a intrebat daca vreau sa stau cu el. Am raspuns : "Da", si parca viata mea a prins culoare. In primele 2 luni nu puteam percepe viata despartiti cu toate ca ne vedeam destul de rar vorbeam la telefon, pe mess, ne vedeam cu web`ul si imi spunea continuu ca ma iubeste, ca sunt viata lui, ca sunt aerul pe care`l respira si multe altele. Atunci chiar simteam ca vorbeste din inima. Insa, dupa acele 2 luni incepusem sa ne distantam, ma mintea mai mereu, imi facea mii de crize de gelozie pe ora cu toate ca nu i-am oferit niciodata motive insa mereu il iertam. Cred ca si tocmai de asta cand am implinit 4 luni impreuna mi-a dat papucii pentru ca statea cu alta fata. Eu am suferit mult dat fiind faptul ca pusaseam suflet in relatie. Ei bine dupa ce ne-am despartit mi-a dat ign de pe mess, eliminare de pe hi5 si asa mai departe. Dupa perioada aceea in care am suferit m`am schimbat total. Asa imi spun toti si chiar simt ca nu mai sunt fata aceea timida si usor de prostit. Problema este ca, dupa ce a observat el aceasta schimbare a mea m`a scos din lista de ign, mi-a dat iarasi cerere de prietenie pe hi5 si tot restul. Astazi am vorbit pe mess [el a inceput conversatia iar eu am pastrat o atitudine distanta pentru a`i da de inteles ca inca nu l`am iertat ] Dar probleme cea mare este ca mi-a propus sa fim iarasi impreuna. Nu stiu ce sa fac, am doar 14 ani sunt adolescenta deci acum sunt debusolata total. Am nevoie de sfaturi insa vreau sfaturi din inima. spuneti-mi ce ati face in locul meu avand in vedere faptul ca [trebuie sa recunosc] fiindca m`am implicat cu sufletul inca simt ca il mai iubesc si nu-l pot uita. Il vad pe el mereu, in toti baietii pe care ii am langa mine?

Răspuns Câştigător
| AleX_1400 a răspuns:

Deci ti-a dat papuci pentru altcineva si acum vrea sa stea iar cu tine, nu are pic de obraz.In orice caz nu merita o a 2-a sansa si nu te merita nici pe tine.Eu zic sa-l mai lasi putin sa vedem daca insista si atunci poate se schimba lucrurile.

Bafta!

4 răspunsuri:
| ºPishcotº a răspuns:

Nu, in nici un caz sa nu-i mai dai o a doua sansa. In primul rand ca ai si tu orgoliul tau. Si in al doilea rand niciodata nu o sa mai ai certitudinea aia de dinainte.ca vai ma iubeste cu adevarat si nu stiu ce.Ii spui ca ramaneti prieteni si gata. Dar daca vezi ca dupa o perioada tot insista.si il vezi ca ii pare rau...te mai gandesti si poate merita o a doua sansa.

Ceao!:*

Răspuns utilizator avertizat
| alexanelly a răspuns:

E aiurea asa avand in vedere ca te-a insela odata.ai putea accepta, tu te-ai schimbat si e posibil ca relatzia sa nu mai mearga, s anul mai crezi toate miciunile pe care ti le spune. Avand in vedere ca inca mai tii la el, ai putea incerca o reimpacare, insa de data asta sa fii nu crezi tot ce spune, s asteptzi si dovezi, e posibil ca dupa o perioada impreuna sa realizazi ca nu mai esti indragostita de lucrurile care il faceau special, si sa incepi sa gasesti defecte.Mie ua asa mi s-a intamplat cu fostul prieten dupa ce ne-am impacat de 3 ori am ajuns sa nu mai vad lucrurile de care m-am indragostit. Daca te impaci cu el trebuie sa i o atitudine distanta, si sa nu te lasi controlata si verificata de el.si sa iti aduci aminte ca te-a inselat odat si te-a mintzit, daca vezi o schimbare buna in comportamentul lui de data asat, e bine sa ramanetzi impreuna, daca e la fel ca inainte, inceraca sa renunti incet incet la el. Pupici si sper sa faci ce e mai bine pentru tine.

| maryutza_1723 a răspuns:

Pfff... tine minte de la mine, o data ce relatia s-a incheiat si incercati s-o luati de la inceput categoric nimic nu va mai fi la fel eu am jurat ca niciodat nu ma voi impaca cu vreun ex dat fiind simplul motiv ca orice e in zadar(ar trebui sa fie ubirea prea mare ca sa fac exceptye) sfatul meu ar fi sa lasi balta totul dar daca vrei uh neaparat si chiar ai mai vrei sa fii cu el (stiu sentymentyul) impacate cu el dar daca apar primele semne ca nu marege relatya incearca sa te indepartezi treptat de el iti va fi mai usor,, asa si pana la urma omul din greseli invatawinking bafta si sper sa alegi decizia corecta pentru a sa-ty fie bene