| anonim_4396 a întrebat:

Aseara am fost la un majorat, si cand am mers, am mers cu masina si am stat pe bancheta din spate ( si mie imi este rau in spate la masina ), am ajuns acolo, am mancat muult si toata seara mi-a fost greata si inca greata persista si acum. Ce as putea face sa imi treaca?

4 răspunsuri:
| Bella03 a răspuns:

In primul rand vorbeste cu mama ta sau cu un doctor, ei iti vor spune ce ai d facutwinking.

| LittleMønster a răspuns:

Fa-ti un ceai si pune multa lamaie in el, sa fie acru.Lamaia face greata sa treaca.

| DPaul a răspuns:

Ce spui de un metoclopramid-e un medicament pentru starea de greata.il gasesti la farmacie si nu ia nevoie de reteta pentru a-l cumpara. Sper sa te faci bine!

| minideny a răspuns:

Ia un EMETIRAL.e mai bun decat metoclopramidul.mie imi ajuta foarte mult..nu e pe baza de reteta in farmacii. dupa 5 minulte de la administrare o sa iti dispara greata