| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara am o problema..sambata am fost la un majorat, am baut cam 4-5 pahare de vin iar eu cum nu tin la bautura m-am ametit destul de tare nu eram beata doar se invartea totul cu mine dar nu asta e problema toata treaba e ca eu cum sunt vegetariana de mai bine de 5 ani din greseala am mancat carne si mi s-a facut rau instantaneu, am plecat acasa si am stat aproape tata noaptea inchisa in baie si am dat afara tot. Astazi e deja luni iar starea aceea de greata inca o mai am, am incercat cu ceaiuri salata necondimentata si orice sa imi treaca dar degeaba...ce pot face pentru ca nu mai suport, am incercat sa nu mai mai gandesc dar cateodata inca mai fug la baie si m-am saturat de starea asta ma sunt foarte rau. Ceva sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In 5 ani organismul (si mintea ta) s-a dezvatat de la mancarurile de carne, si le respinge instantaneu.
Litrul de vin baut provoaca nu numai ameteala, ci si voma in multe cazuri, mai ales daca bei pe stomacul gol sau amesteci cu o mancare care "nu-ti cade bine".
Cele 3 componente: mancarea, constiinta ta si cu bautura a provocat aceste urmari "animalice".

| Adry05 a răspuns:

Baga lamaie laughing

| Sn4k3 a răspuns:

Ce inseamna sa fii vegetarian. N-ai ce face, trebuie sa astepti sa treaca.

| Mcboss05180 a răspuns:

Du-te la la un medic sa te vada. El va fi cel mai in masura sa vada ce ai.