| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

aseara si alaltaseara am visat ca eram insarcinata, si de fapt mama imi spunea ca e copilul ei, si la un moment dat am ajuns la spital si nasteam, dar mama imi spunea in vis ca de fapt ea nascuse, e un vis aiurea, dar am citit pe net si cica:
cand nasti copil inseamna moarte, si necazuri rusine, asa este?

ofer fundita

Răspuns Câştigător
| DarQueen a răspuns:

Ok, să-ți spun ceva:
1)visurile nu trebuie interpretate, că oricum nu înseamnă nimic.
2)nu ai de ce să te temi de interpretările de pe net
3)dacă te rogi la Dumnezeu, nu o să mai visezi chestii de genul, că astea vin de la Aghiuță ăla cu coarne, înțelegi?
Știu ce spun, doarece sunt documentat până peste cap în ceea ce privește psihologia viselor happy
Baftă happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In traditia persana visul cu copil foarte mic nu este bun. Si mai rau este visul in care vezi nasterea unui copil insemnand evenimente
grave in viata ta sau a celor apropiati. Abia visele in care apar copii mai mari, in varstade peste 4-5 ani, inseamna afaceri bune. In traditia romaneasca a explicarii viselor, copii mici sunt semn rau, prevestind necazuri. Aceeasi explicatie este si pentu visul in care apare un copil adoptiv au copil mic plangand. Copil mic plangand mai inseamna si faptul ca vei pati o rusine. Tot in traditia romaneasca, de vei visa copii multi, saracie inseamna, viata plina de lipsuri. Visul cu copii mari este bun, inseamna ca vei fi ajutat in ceea ce faci. Copiii altcuiva de-i vei visa, vremea va fi buna. In traditia occidentala, visul cu copii este considerat bun, prevestitor de fericire, de armonie. In schimb daca o fata va visa un copil, nu e bine, cineva vrea sa-i suceasca mintile.
Articolul acesta l-am gasit pe net. Acum depinde de tine,poate esti mai superstitioasa. Insa moartea vine cand iti este menit, nu cand visezi ceva anume. Necazurile si rusinea ti le faci cu mana ta, de obicei,