| TheTruthBeneathTheRose a întrebat:

Astazi a fost cea mai proasta zi avuta pana acum. Am avut 3 meciuri ( handbal ) in care am jucat de parca a venit pentru prima data la sala. In al doilea meci am primit o singura pasa, iar cand am vrut sa ma duc la poarta mi-a alunecat ( era tare proasta ). In primul meci am dat un gol, doar 1 x-( dar am fost varza in aparare. In ultimul m-am dus la poarta dar am ratat. Problema este ca eu nu joc asa de obicei si azi nu stiu ce s-a intamplat si este foarte deranjant faptul ca modelul meu ( am mai precizat la o intrebare anterioara ) a fost de fata la... cateva minute din meciuri si a vazut ce fel am jucat. Ce sa fac acum? Daca si-a facut o impresie proasta despre mine?

Acum ca tot veni vorba, echipa intreaga a avut niste problema. Nu am jucat asa cum puteam noi. Nu au fost contraatacuri pentru mine si nici prea multe pase bune si au fost multe ratari din partea tuturor. Ce sa fac acum? Cred ca lumea ma ia de fricoasa dar nu este asa! Daca maine va fi la fel? Ce se intampla cu mine? crying

Funda si vot pentru cele mai bune sfaturi.
cryingcryingcryingcryingcryingcryingcrying

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Sportul este si cu castiguri si cu pierderi numai ca atitudinea de invingator te ridica mai sus si mai sus si astfel poti sa faci fata peste orice,
1. Nu iti pierde moralul, poate nu a fost o zi proasta, poate asa ai simtit sa joci dar poti mai mult si vrei mai mult asa ca profita de meciurile urmatoare.
2. Nu da vina pe colega pentru pasa ei, poate ea a pasat prost, poate tu ai gresit, important este ce ai facut tu. Un singur om poate casstiga o batalie. Vrei sa fii un exemplu fii prin comportament si gandire si atrage cu tine performanta. Echipa trebuie sa fie unita dar voi va cam dezbinati, cu lucruri de gen vina ei, etc.
4. Adunati-va fortele si ganditi-va ca orice meci este o victorie, Poti in hanbal, ca in orice sport, sa faci performanta daca iti doresti. Vrei asta? daca da ce mai astepti? Poti
5. Ce faci acum? era o expresie "Zoe fi barbata" asta iti zic si eu, pentru ca treuie sa fii tu in rice clipa si sa luptati pentru echipa voastra >)