| BriannaBria a întrebat:

Astazi am fost la un stomatolog sa ma lamureasca cu un aparat dentar mobil pentru intindere (cel putin asa cred) cu niste sarmulite pe dintii din fata, numai ca nu inteleg de ce trebuie NEAPARAT sa il dau jos cand mananc. Vreun argument? Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| Piiiiiiika a răspuns:

Buna.

Am avut si eu tot asa.
Pai :-?
Al meu avea un plastic facut pe modelul de la cerul gurii. cred ca n-ai inteles =))

http://www.dentistcrangasi.ro/......00x216.jpg

e cam asa, nu?

Partea roz se aseaza pe cerul gurii.
Ca sa mananci trebuie sa-ti dai jos aparatul, pentru ca nu poti manca cu el :-?

Plus ca v-a intra mancare intre sarmulite. Eu dupa ce-am mancat cu el, m-am dus sa-l curat :|

Sper ca ai inteles;)

Bafta :3

3 răspunsuri:
| caus3lov3ya a răspuns:

Hai ca iti zic..deci ala fix are doar sarme deci nu ai nimic pe ceru gurii ala mobil are masca presupun ca tu ai ales cum va arata.o sa ai masca pe ceru gurii si nu vei putea mesteca crede-ma + k daca mananci cu el o sa intre mancare prin crapatura din mijloc si apoi dp ce se face un fel de tartru pe el ai sa te plangi k pute si ca nu mai vrei sa il tii laughing))). Lamurita? :*

| Crisツ a răspuns:

Nu cred ca e bine sa iti intre mancare sub el.

| BriannaBria explică:

Multumesc tuturor laughing Sunt destul de lamurita :*:* laughing