| selfproclaimedguy a întrebat:

Astazi am iesit in oras cu niste prieteni din copilarie, eu am inceput sa fiu putin distant cu cativa ani in urma fiindca aveam alte prioritati, iar acum iesim din nou impreuna, eu avand 15 ani iar ceilalti avand 14-15-16 ani.

Problema este ca ei ma considera enervant, ce-i drept uneori vorbesc mai mult decat trebuie, unul dintre ei spunand ca sunt antisocial (complet gresit). Am ajuns, cu ceva timp in urma, sa consider ca nu am niciun prieten, ci doar colegi sau cunostinte.

Nu prea stiu ce sa fac. Oricum unii dintre ei sunt chiar ok si nu au avut treaba, doar faceau misto.
Sfaturi?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să continui. Dacă făceau mișto, nu îți rupeau un picior sau o mână. Mai retezau din orgoliul propriu, din statuia ta, pe care fac ceva porumbeii în parc.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Daca asa consideri elimina-i din grupul tau de amici si gata, daca crezi ca sunt toxici, nu te va judeca nimeni iar daca da nu e treaba nimanui, oricum tu stii mai bine si tu decizi cum trebuie sa faci.

| BiencutzaBia20 a răspuns:

Fă-ți prieteni, altfel vei simți că ești dat la o parte.