| BBAlyss a întrebat:

Buna TPU
Astazi mi-am schimbat aprola la messenger.Toate bune si frumoase pana sa ma loghez pe messenger cu noua aprola.Am pus noua parola si nu ma mai pot loga.Cine ma poate ajuta? Cum imi recuperez id-ul?

Urgent!
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| BigCode a răspuns:

Deschizi messenger-ul:
In partea de jos exista un link: "Forgot your password?"
Vei fi redirectionat catre o pagina de internet.
Acolo va trebui sa bifezi optiunea "I have a problem with my password". DAi click pe Next si ti se va cere ID-ul de messenger. Inca odata click pe next apoi vei avea de ales intre mai multe optiuni:
Intrebarea de siguranta va fi sigur prezenta (intrebarea pe care ai selectat-o cant te-ai inscris sau cand ti-ai schimbat parola) sau poti primi parola pe o alta adresa de e-mail daca ai setat acest lucru cu ceva timp in urma. (spre exemplu eu am 2 adrese secundare unde pot primi parola). Succes!

| BBAlyss explică (pentru BigCode):

Id-ul asta il am din 2007 si atunci mi l-a facut cineva iar astazi cand am pus o alta aprola nu mi-a aparut nicio intrebare.Si mai este o problema:nu stiu nici o adresa de email secundara.Te rog sa ma ajuti.Ce altceva as putea face?

| BigCode a răspuns (pentru BBAlyss):

Din nefericire daca nu ti-ai setat o adresa secundara singura modalitate ramane aceea de a folosi intrebarea de siguranta. Daca nu stii intrebarea din nefericire nu poti cere resetarea parolei.
Incearca sa te loghezi cu vechea parola sau vezi daca nu cumva ai incurcat parola noua. Daca nimic nu functioneaza va trebui sa iti faci alt ID de messenger.

| melissaandra a răspuns:

Deschizi messenger-ul:
In partea de jos exista un link: "Forgot your password?"
Vei fi redirectionat catre o pagina de internet.
Acolo va trebui sa bifezi optiunea "I have a problem with my password". DAi click pe Next si ti se va cere ID-ul de messenger. Inca odata click pe next apoi vei avea de ales intre mai multe optiuni:
Intrebarea de siguranta va fi sigur prezenta (intrebarea pe care ai selectat-o cant te-ai inscris sau cand ti-ai schimbat parola) sau poti primi parola pe o alta adresa de e-mail daca ai setat acest lucru cu ceva timp in urma. (spre exemplu eu am 2 adrese secundare unde pot primi parola). Succes! dai fundita?